Norm Grubu 2. Meslek Eğitim Birimi Salihli'de Açıldı

19 Kasım 2015, Perşembe
Norm Grubu 2. Meslek Eğitim Birimi Salihli'de Açıldı

Norm Grubu, eğitime destek yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek Organize Sanayi Bölgesi'nde Norm Salihli Mesleki eğitim birimini açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen bağlantı elemanları üreticisi Norm Grubu, Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu üretim tesisleri içinde açılan merkezde; ilk sene 20, gelecek yıllarda toplamda 70 öğrencinin eğitim görmesi hedefliyor.

Norm Grubu bünyesinde 2007 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesi’nde kurulan İzmir Norm Mesleki Eğitim Birimi’nde bugüne değin 105 başarılı öğrenciyi kadrolu olarak Norm Cıvata, Norm Somun, Ne Du Kalıp, ZF Lemförder, Senkromenç Sanayi, Arcan Makine, Lahör Asansör, Telma ve Üstün İş Pompa’da çalışmakta olduğunu belirten Norm Grubu Onursal Kurucu Başkanı Nedim Uysal “Yıllar önce Almanya’ya gerçekleştirdiğimiz teknik bir gezi sırasında genç çalışanları görerek çok etkilenmiş ve sistemin detaylarını öğrenmiştim. Ara kademe eleman ihtiyacını karşılayan böyle bir projenin meyvelerini atmak üzere yurda döner dönmez harekete geçtim. Mesleki eğitim; öğrencilerimizin hayata tutunmalarını sağlayarak, teknik eleman olarak nitelikli iş gücünün yetişmesine olanak sağlamaktadır. Öğrenciler tohum olarak birimlere kayıt yaptırıyorlar ve filizler olarak mezun oluyorlar. İş yerlerinde çalışmaya başladıklarında meyve veren ağaçlar olarak hem teori hem de pratikte yetkinleşmiş oluyorlar. Başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere; bizlere bu Projede inanan, güvenen, destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Onlar bizlere, bizlerde öğrencilerimize inanıyor ve güveniyoruz, tahsillerini tamamlayarak kendilerini kadrolu çalışanlarımız olarak aramızda görmek istiyoruz, Şirketlerin en önemli kaynağı insan kaynaklarıdır ve bizlerde Norm Grubu olarak önce insan felsefesini benimsiyor ve önemsiyoruz. Değerli öğrenci arkadaşlarımız bizlerin geleceğinin teminatıdır” dedi.


Uysal “Norm Grubu sadece mesleki eğitim birimleri ile değil; 2014 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan hali hazırda geçici binada eğitime devam edilen Özel İAOSB Nedim Uysal Anadolu Teknik lisesi ile de eğitime katkı ve desteğini sürdürüyor. 2016 yılında tamamlanması hedeflenen teknik lisede; yüksek nitelikli teknik insan gücünü temsil eder şekilde, %100 burslu toplam 500 öğrenciye imkan tanınmış olacak” dedi.

Mesleki Eğitim ile ilgili ülkemizde bir takım sıkıntıların var olduğunu ifade eden Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek “Hepinizin bildiği üzere Teknik eleman bulamamak gibi bir sıkıntı vardı. Kaliteli, nitelikli ara eleman bulma noktasında sıkıntıları olduğunu bizimle paylaşmışlardı. Fakat burada görüyoruz ki çok değerli sanayicimiz kendin pişir kendin ye restoranlar vardır. Kendin yetiştir kendin iş sahibi yap prensibinden hareketle böylesine güzide bir kurumu hem öğrencilerimizin geleceği adına öğrencilerimize kazandırmış hem de Salihli’mize hediye etmiştir” dedi.


Salihli Belediye Başkanı Sn. Zeki Kayda ise “Mesleki Eğitimin içerisinde yetişmiş yıllarını meslek eğitimde geçirmiş ve tam 30 yıl bu görevi yönetici olarak yürüten birisi olarak konuşmak istiyorum bugün Belediye Başkanından daha ziyade. Bende bu okulların bünyesinde yetiştim branşımda elektrik ve elektronikti. Öğretmenliğimde Teknik eğitimde okuduktan sonra öğretmen yönetici olarak Anadolu’nun değişik yerlerinde bu görevi üstlendik ve Salihli’de, Salihli Endüstri Meslek Lisesi’nde tam 20 yıl bu hizmeti yönetici olarak sürdürdüm. Bugünde eminim bir çok öğrencimize kapı aralanmıştır. Bundan sonrada aralanacaktır. Organize Sanayi Bölgemiz Gelişiyor, gelişmeye devam ediyor. Şuanda 1350 dönüm 2. Etabı kamulaştırma işlemlerini Belediyemiz vasıtasıyla yürütüyoruz. En kısa zamanda bu fabrikaların sayılarını artırmaya çalışıyoruz” dedi.


Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ise “Norm Grup Salihli’de doğdu. Biz Uysal Ailesiyle, Norm Grup’la Salihliler olarak gurur duyuyoruz.  Norm grup insanlarımıza iş veriyor bu çok önemli. Bildiğiniz gibi ülkemizde ve dünyada sıkıntıların sorunların büyük oranda ki kaynağı ekonomik sıkıntılar. Bu ekonomik sıkıntılara çare olacak nitelikte istihdamın artması, insanlara iş, ekmek ve aş verilmesi gerçekten çok önemli. Bu anlamda çok önemli bir görevi ifade ediyor Norm Grubu” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com