Büyükşehir'den ulaşım ağını genişleten hamle

19 Kasım 2015, Perşembe
Büyükşehir'den ulaşım ağını genişleten hamle

Manisa Büyükşehir Belediyesi köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezleri ile birlikte Manisa Merkez ve ilçeler arasında ulaşımı sağlayacak tam donanımlı, engelli bireylerin kullanımına uygun 71 yeni toplu taşıma aracını hizmete sokuyor. Mevcut 23 araca ek olarak alınan yeni araçların tanıtımı 20 Kasım Cuma günü (yarın) Saat 14.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak.

Gerçekleştirilecek olan anahtar teslim töreninin ardından il bütününde 94 toplu taşıma aracı hizmete başlayacak.


Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar, Soma, Turgutlu, Salihli ilçeleri ile birlikte Şehzadeler ilçesine bağlı mahallelerde verdiği toplu ulaşım hizmet ağını genişletiyor. Bu kapsamda mevcut 23 araca ek olarak Karsan firması ile yapılan görüşmelerin ardından 71 yeni araç daha alındı. Elektronik kart ödemeli sistemin yanı sıra 24 saat kamerayla izlenebilen tam donanımlı araçlar, engelli bireylerin kullanımına da uygun olarak tasarlandı. Yeni alınan araçlar köyden mahalleye dönüşen ve toplu taşıma hizmeti alamayan noktalarda vatandaşların ilçe merkezlerine ulaşımını sağlayacak. Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu ve Yunusemre ilçelerinde mevcut güzergahların yanı sıra yeni oluşturulan güzergahlarla birlikte toplamda 54 güzergahta hizmet verecek olan araçlar toplu ulaşım sorununu kökten çözecek.

14 TANESİ MERKEZE GELİYOR


Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il bütününde toplu ulaşıma nefes aldıracak hamlesi, Manisa merkezi de rahatlatacak. Yeni alınan 71 aracın 14 tanesi merkez ilçelere toplu taşıma hizmeti verecek. Alçak tabanlı, yaşlı ve engelli vatandaşların kullanımına uygun Karsan Atak araçları, vatandaşların daha güvenli ve konforlu toplu taşıma hizmeti alabilmelerine olanak sağlayacak.

İLÇELER ARASI GÜZERGAHLAR OLUŞTURULDU


Mahallelerden ilçe merkezlerine toplu taşıma hizmetini planlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bir sonraki adımı ise ilçeler arası ulaşım olarak planladı. Bu kapsamda ilçeler arasında toplam 8 adet toplu taşıma güzergâhı planlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi yakın zamanda Selendi-Kula-Akhisar, Demirci-Gördes-Akhisar, Demirci-Köprübaşı-Salihli, Sarıgöl-Alaşehir-Salihli, Soma-Kırkağaç-Akhisar, Akhisar-Gölmarmara-Salihli, Akhisar-Saruhanlı-Manisa Merkez ve Salihli-Ahmetli-Turgutlu-Manisa Merkez güzergahlarında da toplu taşıma planlaması yapıldı. İlk etapta Selendi-Kula-Salihli ve Demirci-Gördes ilçeleri arasında faaliyet gösterecek olan araçlar bu güzergahlarda hizmet vermeye başlayacak.


Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunacağı 71 yeni aracın tanıtımı 20 Kasım Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirilecek anahtar teslim töreninde Şehzadeler Mehteri de bir konser verecek.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com