Salihli Tema Vakfı Gönüllüleri İzmir Bölge Toplantısı'na Katıldı

02 Mayıs 2016, Pazartesi
Salihli Tema Vakfı Gönüllüleri İzmir Bölge Toplantısı'na Katıldı

TEMA Vakfı'nın 2016 yılının üçüncü Bölgesel Gönüllü Toplantısı İzmir Sanat Kültürpark Toplantı Salonu'nda yapıldı. Bölge toplantısı ise 8 ilden toplam 330 gönüllünün katılımıyla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından ev sahipliği yapan Tema Vakfı il temsilcisi Gaye Güngör yaptı.

İzmir İl Temsilciliğinin ev sahipliğinde, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Genel Müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar ve Yönetim Kurulu Üyesi Canan Barut’un katılımıyla gerçekleşen, il protokolünün de katılım gösterdiği toplantıda  Antalya, Aydın, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden İl Temsilcileri, İlçe Sorumluları, Genç TEMA’cılar, gönüllüler ve Genel Merkez çalışanları olmak üzere 330 kişi bir araya geldi.

 

Toplantıya Tema Vakfı Yönetim kurulu başkanı Deniz Ataş, Tema Vakfı Genel müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar, konuşmacı olarak BM Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iletişim koordinatörü Dr. Faik Uyanık ve 9 bölge temsilcileri ve gönüllüleri katıldı.  TEMA Vakfı 2015-2016 faaliyetleriyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
 Açılış konuşmasını İzmir il temsilcisi Başak Yalvaç yaparken, Vakfı başkanı Ataş ise yaptığı konuşmada; Vakıflarının dünyanın en büyük sivil toplum örgütlerden biri olduğunu üye sayılarının 612 bin 212 üyeye ulaştığını ve dünyanın en saygın çevreci kuruluşu olduğunu söyledi.TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yaptığı konuşmada doğal varlıkları koruma mücadelesinde gönüllülerin çok önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Tema Vakfı genel müdürü Barış Karapınar ise “Dünyamızda geleceğimize sahip çıkmanın tek koşulu ekolojik dengelerimizi sürdürebilmek için sürdürülebilir tarım ve sanayimizi korumanın yolu topraklarımızı, sularımızı, oksijenimizi temiz tutarak yaşanabilirliği ancak artırırız” dedi.
Bölge toplantısı sonrası TEMA gönüllüleri yürüyerek şehir turu yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com