Vali Güvençer'in açtığı Stem ve Maker Atölyesi, festivale davet edildi

16 Mayıs 2017, Salı
Vali Güvençer'in açtığı Stem ve Maker Atölyesi, festivale davet edildi

Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından açılan Salihli Kudret Demir Ortaokulu Stem ve Maker Atölyesi'nin Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü öğrencileri, İstanbul Özel Amerikan Robert Koleji tarafından 27 Mayıs Cumartesi günü yapılacak "RC Makers Festivali" ne davet edildiği bildirildi.

Festivale Okul Müdürü İlker Atalay, Robot ve Maker Öğretmeni Ertuğ Gözaydın ile öğrenciler Ahmet Efe Sezgin, Yiğit Gümüş ve Burakhan Arıkanlı katılacak. Ekip Robert Koleji RCMakers Festivalinde, Robot Kol Yapımı ile Park Sensörü kodlamasını ve yapılışını, katılımcılara anlatacak.


Kudret Demir Ortaokulu, Okul Aile Birliği dayanışması ile öz kaynaklarını kullanarak örnek bir “Stem  ve Maker Atölyesi” oluşturdu. Atölye ortaokul öğrencileri için 1 Adet 3D Yazıcı, 16 Adet Dizüstü PC, 3 Adet Lego Mindstorm Ev3 Robot (Ana Set ve Eklenti Seti), 30 Adet Maker Öğretmen Seti, anasınıfı öğrencileri için 1 Adet Makey Makey Seti, 7 Adet Wedo 2.0 Robot, 1 Adet kodlama eğitimi için CUPETTO donanımına sahip bulunuyor. Veli desteği ile bu donanımların sayısı artıyor.
2017 Şubat ayında kurulan Salihli Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü Stem ve Maker Atölyesi’nde ilçenin diğer okullarının öğrencilerine de hafta sonu eğitim veriliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com