SALFOD, öğretmenleri unutmadı

27 Kasım 2017, Pazartesi
SALFOD, öğretmenleri unutmadı

Salihli'de kısa adı SALFOD olan Salihli Fotoğraf Derneği, üyesi olan öğretmenlerin, Öğretmenler Günü'ne özel olarak hazırladıkları fotoğraf sergisini açtı. Sergininin açılışını ise Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu gerçekleştirdi.

Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonu Sanat Galerisinde açılan sergiye, Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, SALFOD Başkanı Mustafa Dönmez, öğretmenler ve dernek üyeleri katıldı.

Salihlili öğretmenlerin, kendi gözlerinden günlük hayatı fotoğrafladığı serginin açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Karaoğlu, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak,” İçinde öğrenme ve öğretme isteği olan herkes aslında öğretmendir. Çocuğuna ilk eğitimi veren anne, camii minberindeki imam, kışladaki komutan, bir hastanedeki hekim, SALFOD ailesinde bulunan fotoğraf sanatını çevresinde öğretmeye çalışan fotoğraf sanatçıları birer öğretmendir. Bir de bu işi meslek edinmiş kişiler vardır. Başta Ulu Önder Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kısa süre önce bölücü teröre kurban verdiğimiz Aybüke ve Necmettin öğretmenimiz gibi görevi başında şehit edilen öğretmenleri, aramızdan ayrılan öğretmenleri rahmet ve minnetle anıyor, eğitim camiasına hizmet veren tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.


Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından açılışa katılan davetliler sergiyi gezdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com