Şanver, adaylığını ilan etti

29 Kasım 2017, Çarşamba
Şanver, adaylığını ilan etti

Avukat Mehmet Şanver, 9 Aralık Cumartesi Günü gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kurulda, CHP İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Salihli İlçe Teşkilatı’nda delege seçimlerinin ardından İlçe Başkan adaylarını da ortaya çıkmaya başladı. CHP belediye meclis üyesi ve aynı zamanda Avukat Mehmet Şanver, parti binasında düzenlediği basın açıklaması ile Değişim Grubu adına İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


Şanver “İlçe örgütümüzün yönetim kadrolarında  görev aldığım dönemlerde, yapılan mahalli ve genel seçimlerde birlikte çalıştık. Bu nedenle birbirimize yabancı değiliz, birbirimizi uzun yılardır tanıyoruz” dedi.


“Beklenen katkı sunulmuyor”


CHP İlçe Başkan adayı Şanver açıklamasını şöyle sürdürdü “15 yıldır iktidar olan AKP döneminde; ülkemiz siyasal olarak sıkıntı içine sürüklenmiştir. Yaşanan süreçte yoksul halk kesimleri ekonomik olarak daha da yoksullaşmıştır.. Bugün ülkemizi çeride ve dış dünyada sıkıntılı bir süreç yaşamaktadır. Mevcut, İktidar, sorunlara çözüm üretememiştir. Gelişmekte olan demokrasimizi askıya alan iktidar, ülkemizin aydınlarına ve kendilerini eleştiren yazar ve siyasetçilere düşman olmuştur.  Aydınlarımıza, basınımıza ve kısacası düşünenlere yapılan baskının son bulması ve  OHAL yasasıyla yaratılan faşist  ortamın bir an önce sonlandırılması, ülkemizde kişi özgürlüklerinin güvence altına alınması ve  Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, sosyal ve bir hukuk devleti olarak sonsuza kadar varlığını sürdürebilmesi  için Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne; Türkiye Cumhuriyet’ini  korumak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilk genel başkanımız “Mustafa Kemal Atatürk’ün” gösterdiği çağdaş uygarlık hedeflerine ulaştırabilmek için de büyük görevler düşmektedir.  Ülkemizin içinde bulunduğu baskı ortamından bir an önce kurtulması için, üzerine düşen görevin bilincinde olan genel merkezimiz bu bağlamda meydanlarda ve TBMM‘de büyük bir mücadele yürütmektedir. Ancak, parti genel merkezimizce yürütülmekte olan mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için, partimizin il / ilçe örgütlerinin de; verilen mücadeleye en yüksek düzeyde katkı vermesi zorunludur. Parti Genel Merkezimizce yürütülen mücadeleye, çalışmalara Salihli ilçe örgütümüzün beklenen katkıyı sunamadığını düşünüyorum.   Parti genel merkezimizin bundan sonra yürüteceği çalışmalara, Salihli İlçe Örgütü’ nün en üst düzeyde katkı sunabilmesi için; gelinen aşamada “parti yönetme anlayışının” değişmesi ve yönetim kadrolarında, daha dinamik ve çalışmaya hevesli arkadaşlarımızın görev alması zorunlu hale gelmiştir” dedi.

“Partimizi birinci parti yapmak istiyorum”

Şanver “Mavi liste grubu olarak İlçemizde şubesi bulunan, oda, dernek benzeri sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak ve bu işbirliği sonucunda ilçemizdeki “demokratik ortamın” istenen düzeye çıkarılmasına katkı verebilmek,  2019 yılında ülkemizde yapılması düşünülen Belediye Başkanlığı seçimin de, genel seçimde ve başkanlık seçiminde; Salihli İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ni; aldığı oylarla birinci parti yapabilmek için,  CHP Salihli İlçe örgütünce 9 Aralık tarihinde yapılması düşünülen kongre de “Mavi Liste Gurubu” adına Salihli İlçe başkanlığına aday olacağımı değerli halkımızın ve değerli basınımızın bilgisine saygıyla sunuyorum” dedi.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com