" Engelleri birlikte aşalım "

01 Aralık 2017, Cuma

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kayda mesajında;“Bedensel ve zihinsel farklıları aşarak birçok başarıya imza atmış, sosyal hayatta kendini kabul ettirmiş bireyler, alkışların en büyüğünü hak edenlerdir. Bizler, bu kardeşlerimizle gönüllerimizi birleştirerek bütün engelleri ilk önce zihnimizde aşmalıyız. Tüm engelleri yıkarak sosyal hayatımızda yer alan kardeşlerimizi hepimiz örnek almalıyız.


Salihli Belediyesi olarak gayemiz; şehrimizi engelli kardeşlerimiz için yaşanır bir hale getirmek, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek, onların hayata sıkı sıkı tutunmalarını, içlerinde var olan yaşama sevincini, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır.

Ancak bu sayede tüm bireylerin temel hakkı olan yaşama hakkına saygı göstermiş, bu haklarını sonuna kadar kullanmaları için uygun ortamı oluşturmuş oluruz. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünleri sağlıklı yaşıyor olmamız, yarınlarımızın da bu şekilde geçireceğimizin garantisini vermiyor. Hep birlikte yaşadığımız çevreyi bütün farklılıklarımızla güzelleştireceğiz, değiştireceğiz. Zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com