Öğrenciler 'Neşeli Yağmur Taneleri' adlı kitap çıkarttı

05 Aralık 2017, Salı
Öğrenciler 'Neşeli Yağmur Taneleri' adlı kitap çıkarttı

Salihli İlçesi Adala Nergis Demet Ortaokulu öğrencilerinin hikaye ve resimlerinden oluşan Neşeli Yağmur Taneleri isimli eser çıktı.

Hazırlığını okul öğretmenlerinden Mehmet Girgin’in yaptığı eserde toplam 15 öğrencinin hikaye ve resimleri bulunuyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Okul Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Girgin her yıl bu tür çalışma yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

 “Yıllarca öğrencilerimle şiir çalışması yaptım. GENÇ ŞAİRLERİN KALEMİNDEN ilk kitabımızdı, Pakize İNCİ'nin NİSAN YAĞMURU ikinci kitabımızdı, geçen yıl çıkardığımız ŞİİR BAHÇESİ ise üçüncü kitabımız oldu. Şiir Bahçesi'nden sonra neler yapabileceğimizi arkadaşım Deniz Dengiz'le düşünmeye başladık. Öğrencilerin kısa öykülerde başarılı olabileceğini düşündük. Doğayla ilgili, hayvanları ile ilgili, oyuncakları ile ilgili. Sonra bir gün 6A sınıfından Sudenaz Bozkaya hocam rüyamda sınıfı gördüm, hepimiz trendeydik, treni Turan kullanıyordu...diye anlatması yolumuzu açan ilk hikayelerdi. Birkaç öğrenci daha anlatınca çocukların renkli rüyalarının olduğunu ve bunların küçücük hikâyecikler barındırdığını fark ettim. Eğlenceli yolculuğumuz başladı. Rüyaları biriktirmeye başladım. Yine karlı bir kış günü yollar kapanınca taşımalı gelen öğrencilerimiz okula gelememişti. Sınıflardaki öğrencilerle kısa hikâyeler yazdık. Konular belirledik ve yazmaya devam ettik. İyi örnekler birikince hikâyeleri resimleme çalışması da yaptık. Ve NEŞELİ YAĞMUR TANELERİ ortaya çıktı.

  Yazma çalışmasının bireyi geliştirdiğini, duygu ve düşüncelerini ifade etmeyi sağladığını hepimiz biliyoruz. Kendinin farkında olan bireylerin daha mutlu, yaratıcı, özgün ve sorunları çözücü özelliklerinin olduğunu da ekleyebiliriz.

 Yazma çalışmasına katılan  ve hikâyeleri resimleyen öğrencilerime çok teşekkür ederim. Hayatları boyunca güzel hikâyeler biriktirmelerini, ülkelerine ve yeryüzüne renk katmalarını dilerim.”

 Okul Müdürü Fevzi Demirtaş “Eserin oluşasında emeği geçen Salihli Yazarlar Birliği Başkanı Gündüz Aydın, Öğretmenimiz Mehmet Girgin ve öğrencilerimi kutluyorum”dedi.

 Kitaptaki hikayeler: Hayrunnisa Özdamar,  Ela Ünsal, Mehmet Ali Başer, Melisa Nur Duysak, Alphan Kalkan, Kamil Bozdemir, Merve Sezer,Merve Üçtaş,Nehir Girgin, Sevim Ezgi Pamuk, Sıla Elbey, Çağla Sasa,Rukiye Şahbal, İlke Deniz Göktaş tarafından yazılmış ve Çizimler:Hayrunnisa ÖZDAMAR, Sıla ELBEY, İlke Deniz GÖKTAŞ, Feyza ACIRCAN, Ceren BAYHAN,Sude Naz BOZKAYA, Merve ÜÇTAŞ, İrem Nur BOYLU, Nehir GİRGİN tarafından çizilmiştir.

            

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com