ASDEP, Salihli'de vatandaşı devletle buluşturuyor

05 Aralık 2017, Salı
ASDEP, Salihli'de vatandaşı devletle buluşturuyor

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçirdiği Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) projesi ile Salihli'de vatandaşlar devlet ile buluşturuluyor.

 “8 kişilik ekip kurduk”

Salihli İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Alim Yavuz, Bakanlık tarafından mahallelerde yaşanan psiko-sosyal ve ekonomik sorunların çözümü, ailelerin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından yararlanmaları amacı ile geliştirilen Aile Sosyal Destek Programı’nın (ASDEP) projesinin ilçede devam ettiğini söyledi. ASDEP kapsamında Salihli’de oluşturulan 8 kişilik sosyal danışman ekipleri, ailelerin sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için kapı kapı dolaştığını ifade eden Yavuz, kamu hizmetlerinden habersiz olan dezavantajlı kitleleri bulup, onları devletle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

“Vatandaşın ayağına gidip görüşüyoruz”

Salihli’de Şehitler ve Barış Mahallelerinde alan tarama çalışmalarının tamamlandığına dikkat çeken Merkez Müdürü Yavuz, ilçe genelindeki tüm mahallelerde bu uygulamanın tamamlanmasına yönelik planlamaların devam ettiğini belirtti. Sadece bakanlığın değil tüm kurumların sunduğu hizmetleri ailelere götürme çabasında olduklarını dile getiren Yavuz, "Bazı hizmetler konusunda nereye başvuracakları ve ne yapacaklarına ilişkin ailelere rehberlik ediyoruz. Projeyle kendi görev alanımıza giren sosyal ve ekonomik hizmetlerin yanında, devletin diğer hizmet kollarını da vatandaşla buluşturmaya çalışıyoruz. Bu projeyle artık bakanlık olarak arz ve talep odaklı hizmet götürme durumuna geldik. Vatandaşın ayağına gidip görüşüyoruz. Bu görüşmeler neticesinde vatandaşın tüm ihtiyaçlarını belirleyip, bunun çözüm yolları konusunda onlarla ortak çalışma yürütüyoruz” dedi.

“Dolandırıcılık ve hırsızlığa dikkat”

Yapılan alan çalışmalarında görevli personelin resmi resmi kıyafeti, tanıtıcı kimlik kartlarının yer aldığına vurgu yapan Yavuz “Alan taraması için kapısı çalınan vatandaşlarımız mutlak suretle kimlik kartlarına bakarak, görevli personelimize yardımcı olmalıdır. Çünkü bazı kötü niyetli kişilerin ‘bizler sosyal hizmetlerden geliyoruz’ diyerek dolandırıcılık ve hırsızlık amaçlı işlere giriştikleri ihbarı gelmektedir. Bu konuda tereddütte kalan vatandaşlarımız Salihli Sosyal Hizmet Merkezi’nin 0 236 714 3764 numaralı telefonuna arayıp, personel teyidi yapmalıdır” dedi.

Yavuz “Vatandaşlardan isteğimiz kapılarına kadar gelen kamu görevlilerine yardımcı olmaları, yapılacak olan çalışmaların sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Bu konuda gerekli duyarlılığı göstererek personelimize yardımcı olan vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com