Sardes Kültür Sanat Merkezi sohbetleri hız kesmiyor

12 Aralık 2017, Salı
Sardes Kültür Sanat Merkezi sohbetleri hız kesmiyor

Salihli Sardes Dionysos Tiyatro Evi'nin Artemis toplantı salonunda gerçekleşen söyleşinin bu haftaki konuğu Salihli Turizm Derneği Başkanı, rehber, tarihçi Mehmet Şahin'di. Şahin'in sunumunu yaptığı "Salihli Turizmi ve Gelişmesi" hakkındaki söyleşiye çok sayıda dinleyici katıldı.

Salihli Merkez, Eskicami Mahallesi, 34 Sokak No: 9 da bulunan Sardes Dionysos Tiyatro Evi’nde gerçekleşen Kültürel ve Sanatsal sohbetleri hız kesmeden devam ediyor.


Söyleşi şeklindeki konferanslarının ilkini şair Yusuf Çağlar ‘Şiir nedir şair ne yazar’ temasını işleyerek yaptı.  İkincisini şair-yazar Alim Yavuz ‘Yazmanın terapötik etkileri’ konulu bir atölye çalışması ile gerçekleştirdi. Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Manisa’dan kalkmış gelmişler, dinlemeye gelmişler diyen Yavuz ben mahcubiyet içinde sordum seminer sonunda: "Geldiğinize değdi mi?" diye. Hepsi birden "Evet hocam ve yazmaya karar verdik" dediler. Demek ki faydalı bir sohbet gerçekleştirmişiz. Böylece yazarlıkta rekabet alanını genişlettik. Teşekkürler gençler.


Kültürel-Sanatsal toplantılara dinleyici olarak katılan Mustafa Toga; “Her hafta uzman kişiler tarafından değişik konular işleniyor. Bu haftaki konferansta Salihli Turizminin sadece Sardes Harabeleri ve Bintepeler Tümülüslerinden ibaret olmadığını öğrendim. Dünyada ilk paranın basıldığı yer olduğunu, ek olarak Kurşunlu Termal Kaplıcalarının da turizme katkı sağladığını örgenmiş bulundum” dedi.

ARTEMİS VE SARDES DİJİTAL DERGİLERİ ÇIKTI

Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergisinin Kasım ayında ARTEMİS sayısı sonra dijital olarak Aralıkta SARDES sayısı çıktı.  Salihli’de çıkarmakta olduğumuz Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergisinin Aralık sayısı, Yusuf Çağlar hocamızın büyük çabası ve katkısıyla şimdilik dijital olarak yayınlanmış durumda diyen Gazeteci Gülgün Yalvaç en kısa zamanda baskıya geçilecektir, emeği geçenlere teşekkür ederiz dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com