'Manisa sağlığı daha iyi yorumluyor' projesi tamamlandı

14 Aralık 2017, Perşembe
'Manisa sağlığı daha iyi yorumluyor' projesi tamamlandı

Salihli Devlet Hastanesi'nde, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'Manisa sağlığı daha iyi yorumluyor' projesi kapsamında 3 gün süren eğitim sona erdi.

Proje kapsamında Manisa’da 19 sağlık kuruluşundan 47 sağlık çalışanlarına ‘Sağlık Okuryazarlığı’ eğitimi verildi.


Eğitime katılan sağlık çalışanlarına sağlık okur yazarlığı, hasta yakınlarının sağlık personellerinin hakları, ziyaretçi sistemi, akılcı ilaç kullanımı, ilaç kutularını tanıma ve anlama, ilacın kullanılacağı hastalıkları anlama, bilinçli refakatçi oluşturma, hastaya ve yakınına periyodik doğru yeterli ve etik bilgi alma vermelerini sağlama, hasta yakınlarının kendinse hizmet veren  sağlık personeli ile diyalogu, hastane kuralları, diğer hastaların haklarına saygı gösterme, acil servis kullanımında farkındalık gibi konularda 18 saatlik eğitim verildi. Alınan eğitim sonrası katılımcılar kendi hastanelerindeki diğer çalışanlara bu konuda eğitim verecek.


Salihli Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nuray Tamahkar, “İlimizde görev yapan 19 hastaneden meslektaşlarımızla 3 günlük eğitim hepimize çok şey kazandırdı. Bizleri bu eğitim ve paylaşımlar mutlu etti. Salihli’de ilk kez böyle bir eğitimi gerçekleştirmenin bundan sonra da başka eğitimlere ev sahipliği yapma çalışmalarının mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu güzel çalışmaların devamı için çaba ve emek harcayacağız. Eğitimi veren Doçent Doktor Deniz  Sayıner ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com