Edebiyat Atölyesi plaket töreni yapıldı

16 Aralık 2017, Cumartesi
Edebiyat Atölyesi plaket töreni  yapıldı

Törene, Manisa Edebiyat Atölyesi öğrencileri Alper Kılınç, Pınar Sude Kurt, Ulvi Uslu ve Ayşegül Kılınç ile birlikte İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz Aydın Manisa'yı temsilen katıldılar.

İLESAM’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’nin 7 Bölgesinde açtığı Edebiyat Atölyeleri Tanıtım Toplantısı Antalya, Gaziantep, Manisa, Trabzon, Erzincan, Sakarya ve Yozgat İLESAM atölyesi öğrencileri, İl temsilcileri ve üst düzey devlet ricalinin katılımıyla Ankara Milli Kütüphane Salonunda yapıldı.


Programa Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen  Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Telif Hakları Genel Müdürü Dinçer Ateş, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, Milli Kütüphane Başkanı Zülfü Toman  ve İlesam  Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ile öğrenciler katıldı.


Törende bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, “Bu etkinlik üçüncü köprünün açılması kadar değerlidir” dedi ve İlesam Genel Başkanı ile İl Başkanlarına teşekkür etti. Yayman, Tanıtım Toplantısında özetle şu ifadelere yer verdi:


“Çin atasözünde şöyle der: Bir yıl sonrasını düşünyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrayı düşünüyorsan insan yetiştir. İlesam’ın bu anlamlı programına katılan gençlerden ileride önemli yazarlar çıkacaktır. Bu vesile ile biz kültür ve sanata daha çok destek vereceğiz. İl ve ilçelerde en görkemli binalar kütüphaneler olacaktır. Edebiyat Atölyelerine katılan öğrencilerimizi ve İlesam İl Temsilcilerini kutluyorum.”


İlesam  Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız yaptığı konuşmada İlesam’ın bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini ifade etti.


İlesam Manisa İl Temsilcisi Eğitimci Şair ve Yazar Gündüz Aydın, “Salihli’de gerçekleşen Edebiyat Atölyesi gençlerimize büyük heyecan katmıştır. Bu faaliyetlere 2018 yılında inşallah devam edeceğiz.” dedi.


Manisa Edebiyat Atölyesi’nden programa katılan öğrenciler Alper Kılınç, Pınar Sude Kurt, Ulvi Uslu ve Ayşegül Kılınç program sonunda eserlerinden oluşan Manisa Edebiyat Atölyesi kitabını Ankaralı öğrencilere ve programa katılanlara imzalayarak sohbet ettiler.
Edebiyat Atölyeleri Tanıtım Toplantısından önce 7 bölgeden gelen öğrenciler Anıtkabir’i gezdiler. Burada İlesam Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Atölye öğrencileri  Atamızın mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com