Salihli'de son turnuva gerçekleştirildi

20 Aralık 2017, Çarşamba
Salihli'de son turnuva gerçekleştirildi

2017-2018 yılı Özel Olimpiyatlar Türkiye Dilek Sabancı Karma Futbol 3. Ve 2017 yılının son Turnuvası Salihli'de gerçekleştirildi.


Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri yaşıtlarıyla kaynaştırıp topluma kazandırmayı amaçlayan Özel Olimpiyatlar Türkiye, Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası’nın Kasım ayı Salihli’de gerçekleştirdi.

Proje koordinatörü Hasan Çiçek, 18 Aralık  2017 tarihinde yapılan turnuvada sporculaular ter dökerken, sporculara 15 gönüllü ve 8 çalıştırıcı da destek verdi.  Fizyo- Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Eğitim Uygulama Merkezi, ve İş Uygulama Merkezi, 50. Yıl Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu. Salihli Merkez Anadolu Lisesi .Şehit Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi .Salihli İ.M.K.B. Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  Salihli  Belediyespor  Kulübü İlçe Gençlik  ve Spor Müdürlüğü, alt yapı sporcu öğrencilerinin katıldığı turnuvada; özel ve partner sporcular aynı hedef doğrultusunda mücadele vermenin mutluluğunu yaşadılar. Yukarıda adı geçen tüm kurumlara katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Tribünleri dolduran ailelerin de özel sporculara alkışlarla destek verdiği futbol turnuvasında uzun süre hafızalardan silinmeyecek anlamlı sahneler yaşandı.


Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası, 8-15 ile 16-25 yaş aralığındaki  26  özel sporcu ve 18 partner sporcuları aynı takım çatısı altında birleştirerek birlikte oynamalarını sağlıyor.
Çiçek, projeyle Manisa/Salihli, İzmir/Ödemiş, Kayseri, Kırklareli/Lüleburgaz, Bursa, KKTC/Lefkoşa, Kocaeli/Gebze ve Düzce’de düzenlenecek turnuvalarla 40 karma futbol takımı kurularak toplamda 900 sporcuya ulaşılması hedeflendiğini söyledi.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com