Salihli'de öğrencilere obezite semineri verildi

20 Aralık 2017, Çarşamba
Salihli'de öğrencilere obezite semineri verildi

Salihli Özel Can Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşen Temel, Millî Egemenlik Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerine "Okul Çağındaki Çocuklarda Beslenme Alışkanlığı" ile ilgili bilmeleri gerekenleri anlattı.

Yeterli ve dengeli beslenmenin yaşam boyu beslenme alışkanlıkları sağlamak için önemli olduğunu dile getiren Diyetisyen Ayşe Temel "Okul çağındaki çocuklarda en sık karşılaşılan sağlık sorunları olarak; kilo problemleri (obezite-zayıflık), demir eksikliği, diş çürükleri, vitamin ve mineral eksikliğidir. Bu sorunlar sağlıksız beslenmeden kaynaklanmaktadır" dedi.


Öğrencilerin merak ettikleri konulardaki soruları da yanıtlayan Temel’e, sunduğu güzel bilgilerden dolayı Milli Egemenlik Ortaokulu Ailesi adına Müdür Yardımcısı Resul Uysal, Okul Aile Birliği Başkanı Canan Çalışkan çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti. Okul Müdürü Muhammet Demir, okul olarak öğrencilerinin sadece akademik başarılarını değil eğitimlerini ve sağlıklı birer birey olmalarını da önemsediklerini ifade ederek bu tip çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com