"Artık bütçenin iki yakası bir araya geldi"

29 Aralık 2017, Cuma

Salihli'de gün boyu çeşitli temaslarda bulunan TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir "Ak Parti iktidarlarından önce bütçenin iki yakası bir araya gelmiyordu, ancak biz 16'ıncı bütçemizi yaptık. Bu hiçbir hükümete nasip olmayan bir başarı" dedi.

TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Salihli’de gün boyu süren temaslarının ardından İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.


Ziyarette partililerle konuşan Aydemir, burada yaptığı konuşmada, 16’ıncı bütçeyi yaptıklarını, bu başarının Ak Parti hükümetleri hariç hiçbir hükümete nasip olmadığını söyledi.
Aydemir, şöyle konuştu:


“Bütçemiz ile gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Güzel bir bütçe yaptık. Ak Parti iktidarlarından önce bütçenin iki yakası bir araya gelmiyordu. Bizimle beraber artık bütçenin iki yakası bir araya geldi. Kravat takmaya gerek kalmadı, bütçenin iki yakasını bir araya getirdik. Kim yaptı, Ak Parti yaptı. Hamdolsun, 16’ıncı bütçemizi yaptık. Bu hiçbir hükümete nasip olmayan bir başarı. Bu, sadece Ak Parti’ye nasip olan bir başarı. Onun için bu teşkilatla olmaktan ne kadar gurur duysak, bu teşkilatta olduğumuz dolayı Allah’a ne kadar şükür etsek azdır.”
Bütçe görüşmelerinin çok hızlı ve yoğun bir şekilde geçtiğini anlatan Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bütçeyi hızlı bir şekilde yaptık ama çok yoğun bir şekilde geçti.  Çünkü Türkiye’de, Dünya’da gündem değişti. Amerika  Birleşik Devletleri ne yaptı, Kudüs’ü, İsrail’in başkenti ilan etti.  Dünya lideri Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu karara hemen karşı çıktı. Cumhurbaşkanımız ‘Kudüs bir kırmızı çizgimiz’ dedi.  Bunu söyleyebilen başka bir ülke var mı ?,  Türkiye ve Filistin dışında, kimse yok.  Amerika Birleşik Devlet’lerine Türkiye’den başka  karşı çıkan oldu mu ? olmadı. Bakınız, Birleşmiş Milletlerden karar çıkartmak kolay değildir.  Herkes Amerika Birleşik Devleti’nin dediği olur sanıyordu, ama ne oldu ? Türkiye gitti, Filistin’i, Kudüs’ü en güzel şekilde anlattı, Amerika Birleşik Devleti’nin her türlü tehdidine, her türlü şantajına, her türlü mafyavari yaklaşımına rağmen 128 ülke ‘Evet, Türkiye haklıdır Kudüs, Filistin’in Başkentidir.  İsrail’in başkenti olamaz diye’ bir karar çıkarttı. 9 ülke ise Amerika Birleşik Devleti’nin yanında yer aldı. 35 ülke ise tarafsız, çekimser kaldı.  Onlarda inşallah zamanla teker teker bizim yanımızda yer alacak. Türkiye artık güçlü, kuvvetli ve dünkü Türkiye değil. Almış olduğu kararları hakkaniyet ölçüsünde alıyor. Neye taraf oluyor, haktan tarafa taraf oluyor. Hak nerede ise biz oradayız. Haklı kimse biz onun yanındayız. Ama dünün Türkiye’sinde Türkiye bu kararı alamazdı, Amerika Birleşik Devleti’nin karşı gelemezdi. Türkiye artık ekonomik bağımsızlığını kazandı. Amerika Birleşik Devleti’nin, IMF’den borç alan bir ülke değil. Türkiye artık kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke.”
Ak Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç ise TBMM KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ile birlikte Salihli’de gün boyu devam eden yoğun bir program yaptıklarını kaydetti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com