Topladıkları kitaplarla kütüphane oluşturdular

05 Ocak 2018, Cuma
Topladıkları kitaplarla kütüphane oluşturdular

Salihli ilçesinde Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi ve Gençlik Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Kurumu'na kütüphane oluşturuldu.

Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi’nin ‘Geleceğe ışık tutuyoruz’ projesi ve Gençlik Merkezi’nin ‘Gençlerin iyilik ağacı’ projesi kapsamında Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Kurumu’na 2 bin kitaptan oluşan bir kütüphane oluşturuldu.


Salihli Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi öğretmeni Murat Ülkü, 3 kurumun ortaklaşa hayata geçirdiği proje ile ilköğretim kurumuna kütüphane oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Ülkü “Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi öğrencileri ile Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin ‘Geleceğe ışık tutuyoruz’, Gençlik Merkezi’nin ‘Gençlerin iyilik ağacı’ proje kapsamında başta sivil toplum kuruluşları ile farklı kurumların katkıları ile 2 bine yakın kitap toplandı. Biz biliyoruz ki hayatta dönüşümü sağlayacak ve insanların hayallerini besleyecek en önemli eylemlerin başında okumak gelir. Çocuklarımızın hayallerine uzanabilmeleri için ilk kütüphanemizi Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Kurumu’nda oluşturduk” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com