1. sınıf Öğretmenleri Tanıtım Kokteylini gerçekleştirdi

06 Ocak 2018, Cumartesi
1. sınıf Öğretmenleri Tanıtım Kokteylini gerçekleştirdi

Özel Salihli Düşünür Koleji anaokulu velileri, okul yönetimi tarafından düzenlenen kokteylde bir araya gelerek müzik dinletisi eşliğinde sohbet edip kaynaşma imkanı buldular.


Özel Salihli Düşünür Koleji  anaokulu velileri okulda düzenlenen kokteylli veli toplantısında bir araya geldiler. Okul idaresi, sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve anaokulu velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Salihli Düşünür Koleji ni takip eden veli adaylarının katıldığı toplantının 1. bölümü kokteyl alanında gerçekleşti.

Kokteyl alanında gerçekleşen toplantıda veliler birbirleriyle sohbet edip kaynaşmanın yanı sıra sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle de bire bir görüşme fırsatı buldular.
Öğretmen görüşmelerinin gerçekleştirildiği nezih bir ortamda geçen kokteyl sonrasında veliler 2. bölümde konferans salonunda bilgilendirme toplantısına katıldılar.

Okul Müdürü Seval Irmak, gerçekleştirdiği sunumda, 3 önemli başlık üzerinde durdu. Bunlardan "İlki okul seçiminde dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir? Okulun eğitim programları, yabancı dil eğitimi, rehberlik hizmetleri, yemek ve servis hizmetleri, okul saatleri, okulun disiplin anlayışı gibi başlıkları velilerle ayrıntılı bir şekilde paylaştı. Ardından öğretmen seçiminde dikkat etmemiz gereken en önemli noktanın öğretmen deneyimi, kişilik özellikleri, öğretmenlerin katıldıkları eğitimler gibi ana başlıklar üzerinde durdu. Son olarak da çocuğumuzu yetiştirirken gösterdiğimiz anne ve baba tutumlarının ne kadar önemli olduğunu ve çocuğumuzun bu özelliklerini 1. sınıfta birlikte olacağı sınıf öğretmeni ile mutlaka paylaşılması gerektiğini anlattı. Sunumunu tamamladıktan sonra 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 1. sınıfları okutacak sınıf öğretmenlerini tanıttı.

Söz alan 1. sınıf öğretmenleri önümüzdeki eğitim öğretim yılında neler yapacaklarını ve eğitime bakış açılarını örneklerle anlattılar.  Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra Kokteyl iyi dileklerle son buldu.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com