Salihli'de bir ilk, Can'da gerçekleştirildi

08 Ocak 2018, Pazartesi
Salihli'de bir ilk, Can'da gerçekleştirildi

14 yaşındaki gencin, doğuştan ve diğerinden 7 santim kısa olan bacağı Özel Can Hastanesi'nde 3 ayda milim milim 7 santim uzatıldı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan gencin doğuştan kısa olan bacağı, Salihli Özel Can Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Günhan Dilber tarafından gerçekleştirilen  başarılı bir operasyonla 7 santim uzatıldı.

3 ayda milim milim uzatıldı

Güçlü hekim kadrosuyla bölge halkına hizmet veren Salihli Özel Can Hastanesi bir ilke daha imza attı. Alaşehir ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Gülben Coşkun, sol bacağının doğuştan gelişme geriliği ve kısalıktan dolayı Özel Can Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Günhan Dilber’e geldi. Op.Dr.Dilber, 14 yaşındaki gencin kısa olan bacağının operasyonla uzatılıp, diğeri ile eşitliğe uzatılabileceğini söyledi.  Op.Dr.Dilber tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyat sonrası, Coşkun’un kısa olan bacağı milim milim 7 santim uzatıldı. Gencin doğuştan gelen sağlık sorunu giderilerek sağlığına kavuşturulmuş oldu.

“Yürümesinde aksaklık vardı”

14 yaşındaki Gülben Coşkun’un  yürümeye başladıktan sonra sol bacakta gelişme geriliği  ve  kısalık nedeniyle  topallama şikayetiyle kendisine başvuruda bulunduğunu ifade eden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Dilber “Yapılan tetkikler sonucunda gencimizin sol bacağında doğuştan 7 santim kısalık tespit ettik. Buda hastamızın yürümesinde aksaklıklara yol açıyor idi” dedi.

“Kademeli olarak uzatıldı”

Op.Dr.Dilber “Geçtiğimiz Eylül ayında  hastamızın bacağına ilk uzatma ameliyatını gerçekleştirdik. Ameliyatta kemiğin ortadan kesilerek dışarıdan aparatla kademeli olarak uzatma işlemi başlatıldı. Ocak ayına kadar bacak kademeli olarak yavaş yavaş uzatıldı. Şuan gencimizin bacak eşitsizliği ve topallaması giderildi” dedi.

“Hayalim gerçek oldu”

Bundan sora arkadaşları gibi rahat bir şekilde yürüyüp, koşabileceği için çok mutlu olduğunu ifade eden 14 yaşındaki Gülben Coşkun ise “Bu hayallerimi gerçekleştiren başta doktorum Op.Dr. Günhan Dilber’e ve güler yüzlü Can Hastanesi’nin hemşirelerine ve personeline çok teşekkür ediyorum. Sadece Salihli değil bölgedeki herkesin hayallerine dokunan Can Hastanesine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com