1 buçuk yılda 6'ncı kez hırsızların hedefi oldu

08 Ocak 2018, Pazartesi
1 buçuk yılda 6'ncı kez hırsızların hedefi oldu

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir lisenin kantini son 1 buçuk yıl içinde 6'ncı kez hırsızların hedefi oldu.

Turgutlu'da Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kantinine 1,5 yıl içinde 6'ncı kez hırsız girdi. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.


6 Ocak Cumartesi günü yaşanan olay sonrası ortaya çıkan görüntülerde, iki şahsın okulun bahçe duvarından içeri girerek bahçede bulunan kantine yöneldikleri görülüyor. Şahıslardan biri güvenlik kameralarından birini kırarak yönünü değiştirirken, diğeri de kantinin kapısını zorlayarak içeri girmeye çalıştı. Kantinin camını ve pencerelerini zorlayan şahıslar içeri giremezken, kantin işletmecisi Nazmi Başyılmaz güvenlik görüntülerini emniyet güçleriyle paylaştı.


Son 1,5 yıl içinde 6'ncı kez hırsızların hedefi olduğunu ifade eden Başyılmaz, "2 Ocak tarihinde de kantine girmeye çalıştılar. Kameralardan hırsızlık olayını izlerken polise haber verdim. Hırsızlar kapıyı açamayınca camdan girmeye çalıştılar. Başaramayınca araladıkları camdan yiyecek maddesi çalmışlar. Bu görüntüleri izlerken polise haber verdim ve polisin bölgeye gitmesiyle hırsızlar kaçtı. Cumartesi günü de 2 şahıs gelerek kantine bir kez daha girmeye çalıştılar ama başaramadılar" dedi.
Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü inceleme başlattı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com