Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü açılıyor

08 Ocak 2018, Pazartesi
Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü açılıyor

Türkiye'nin 48 ilinde 101 kampüsüyle kaliteli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma misyonuna devam eden Bahçeşehir Koleji'nin ülke genelindeki eğitim yatırımları devam ediyor. Bahçeşehir Kolejinin Manisa'daki 4.Kampüsü ise Salihli'de açılıyor.

Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim-öğretime başlıyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul kademelerinin öğrenim göreceği Salihli Kampüsü’nde Anadolu ve Fen Lisesi de bulunacak.


Salihli Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Nadir Dağlı “Daha üretken nesiller için STEM+A, Sertifikalı Eğitmenler, Kodlama ve Robotik, Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Sosyal Takip Sistemi, Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik, Mindful School , Bahçeşehir Kids Erken Çocukluk Eğitim, Mathazone, Half-Day English gibi eğitim modellerini sunuyoruz.  Robotik çalışmalarıyla, öğrencilerimizin algoritmik düşünme becerilerini geliştirirken inovatif düşünme, projelendirme, programlama, sunum yapma, disiplinler arası çalışma becerilerini de en üst seviyeye çıkarıyoruz. Master6 programındaki 6 farklı modül ile öğrencilerimizi tüm yönleriyle gelişmiş, donanımlı bireyler olarak hayata hazırlıyoruz. Master6 ile yurtiçi ve yurtdışı üniversite kabullerinde fark yaratmalarını sağlıyoruz” dedi.


Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsünde STEM+A Center, Teknoloji ve İnovasyon Laboratuvarları, Fen Bilimleri Laboratuvarı, Spor Salonu, Serbest Oyun Alanları, Müzik Atölyeleri, Bilgisayar Labarotuvarı, Yaratıcı Yazma ve Okuma Atölyesi ile Sanat Atölyesi’nin yer alacağını ifade eden Dağlı  “Ayrıca anaokullarında ise Half-Day English Programı uygulanmakta olup yarım gün İngilizce eğitim görmektedirler. İlk ve ortaokullarda Kişiye Özgü Öğretim Modeli uygulanmaktadır. Bu modelle “öğrenmeyen çocuk yoktur, farklı öğrenen çocuk vardır,  ilkesi desteklenmektedir” dedi.


“Anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahçeşehir Koleji’nin Salihli Kampüsü’nde her alanda donanımlı bireyler olmasını hedefliyoruz” diyen Dağlı “Bahçeşehir Kolejinde hedeflenen akademik başarı, ulusal hazırlık sistemi ile desteklenmektedir. Değişen dünyada öğrencilerin bu değişime uygun kazanımlar elde etmelerini sağlamak amacıyla Bahçeşehir Kolejindeki tüm sınavlar Türkiye’de tüm okullarımızda aynı gün ve aynı saatte uygulanmakta olup, sınav sonuçları sınavdan birkaç saat sonra Stoys’ta (Servis Tabanlı okul yönetim sistemi) açıklanmaktadır. Alınan veriler doğrultusunda öğrencinin, konuyu anlayıp anlamadığı kontrol edilir, kazanım eksikliği belirlenir, ihtiyaç duyduğu konular tekrar işlenir, soru çözümleri yapılır. Test çözme teknikleri pekiştirilir” dedi.

Kabul sınavı yapılacak

Okul Müdürü Dağlı, Bahçeşehir Koleji okula kabul sınavının ise 8.9.10.11.sınıflar için 17 Şubatta,  4.5.6.7.sınıflar için 24 Şubatta yapılacağını vurgu yaparak, 2018 yılında başarılı öğrenciler belirlenen oranlarda eğitim bursu ile ödüllendirileceğini belirtti. Dağlı, sınava katılmak isteyen öğrencilerin Sağlık Mahallesi Şüheda Caddesi No:99 adresinde yer alan tanıtım ofisine kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com