SAKÜDER'den 1.Şiir ve Müzik gecesi

10 Ocak 2018, Çarşamba
SAKÜDER'den 1.Şiir ve Müzik gecesi

Kısa adı SAKÜDER olan Salihli Kültür ve Sanat Derneği yeni yönetimi tanıtım ziyaretleri ve yapılacak "1.Şiir ve Müzik Gecesi" kapsamında Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ve Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu'nu ziyaret etti.

Gündüz Aydın başkanlığında, Haluk Tepe, Sevil Dur, Erol Aktaş ve Ünal Uçarçelik’ten oluşan Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği ilk olarak Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Kültür ve Sanatın önemine değinen Çelenkoğlu yeni yönetime başarılar diledi.  SAKÜDER Başkanı Gündüz Aydın ise derneğin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi vererek, hedef kitlelerinin çocuklar ve gençler olduğunu, onlara yönelik kültür ve sanat çalışmaları yapacaklarını ifade etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ise SAKÜDER’in çalışmalarına her zaman destek vereceğini belirterek başarı dileklerinde bulundu.


Salihli Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, SAKÜDER yönetiminin her zaman yanında olduğunu belirterek; Salihli Belediyesi’nin kültür ve sanat  çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyaretlerde, SAKÜDER Başkanı Gündüz Aydın, hafta sonu EGE MAX’ta yapacakları yemekli “1. Şiir ve Müzik Gecesi” programı ile ilgili açıklama yaparak; yapılacak bu ilk programa davetlerde bulundu. Aydın şunları söyledi:


“Derneğimiz yeni yönetimi tanıtım toplantısı ile 2018 faaliyetlerine başlayacaktır. Her ay bir program yaparak Salihli’nin kültür ve sanat alanındaki çalışmalarına katkı sağlamış olacağız. Bilhassa okullarda gençlerimiz ile ilgili önemli projelerimiz olacaktır. Bu projelerle gençlerimizi kültür ve sanat adına geleceğe yetiştireceğiz. Hafta sonu yapılacak programımızda çocuk ve genç şairlerimiz yanısıra Salihlili şairleri de dinleme fırsatı bulacağız. Gecemizin onur konuğu Sözyazarı ve Şair Musa Kalkınç olacaktır. Salihli için 2018 yılı kültür ve sanat yılı olmasını diliyorum”

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com