Salihli OSB'den örnek davranış

13 Ocak 2018, Cumartesi
Salihli OSB'den örnek davranış

Türkiye'nin değişik bölgelerinde zeytin ağaçları köklenirken, Salihli Organize Sanayi Bölgesi ise örnek bir davranışa imza atarak 2.etaptaki 1500 zeytin ağacını taşıyor.

Salihli Organize Sanayi Bölgesi(OSB) 2.etap alanında bulunan ve yaşları 10-15 arasında değişen yaklaşık bin 500 adet zeytin ağacı, OSB’nin 1.etabındaki yeşil alanlara  taşınıyor.


Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu “Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanıp, arsa tahsislerine başladığımız OSB 2.etapta bulunan yaklaşık bin 500 kök zeytin ağaçlarımızın yaşamına son vermek yerine uygun söküm ve dikim işlemleri ile birlikte yeni yerlerinde ikinci bir hayat şansı veriyoruz” dedi


Duygu “Öncelikle budama işlemleri yapılan ağaçlarımıza daha sonra kök yapısı bozulmadan söküm işlemi yapılıyor. Sonrasında kepçe ile ağaçların dikileceği ağaçların yaşlarına uygun aralıklar ile açılan çukurlara yapısı ve toprağı bozulmadan dikim işlemi yapılarak can suyu veriliyor. Tüm aşamaları OSB personelimiz tarafından büyük bir titizlik ile gerçekleşen çalışmalarımızın sonunda zeytin ağaçlarımız yeni hayatlarına başlıyor” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com