Salihli Kültür Sanat Günleri başlıyor

13 Ocak 2018, Cumartesi
Salihli Kültür Sanat Günleri başlıyor

Salihli'de sanat ve kültürün her dalına gönül ve emek verenlerin bir araya gelerek oluşturduğu Sardes Kültür Sanat ekibinin ilk kez düzenleyeceği 1. Salihli Kültür Sanat Günleri start alıyor.

17 -  21 Ocak tarihleri arasında Salihli’nin değişik yerlerinde (Zafer Keskiner Sergi-Tiyatro salonu, Kent Müzesi, Himaye-i Eftal, STSO Toplantı Salonu, Dionysos Tiyatro Evi ) gerçekleşecek etkinlikler Salihli’de yaşayan sanat ve kültür severlerin beğenisine sunulacak.


Sanatın her dalında yaptıkları ile her biri kendi alanında isim yapmış insanlar ile sanata gönül vermiş insanların el ele çaba ve emeklerinin sergileneceği etkinliklerin tümü ücretsiz.
Ekip adına Hüseyin Karcı, Gülgün Yalvaç ve Kadir Durmaz etkinlik öncesi Salihli protokolüne davetiyeleri götürüp etkinlik hakkında bilgi verip etkinliğe davet ettiler.


Grup adına konuşan Hüseyin Karcı “Grubumuz siyasetten uzak, herkese kapıları ardına kadar açık sanat ve kültüre ilgi duyanların bir araya gelmesi ile oluşmuş bir merkez. İlçemizde kültür sanat adına kaliteli işler yapmayı hedefledik. İlk etkinliğimiz 17 ocakta Tuğra Erkan’ın rock konseri ile başlayıp 5 gün boyunca gündüz ve gece farklı mekanlarda farklı sanat dalları etkinlikleri ile devam edecek. Her kesimden insana ve her kesimden sanata ilgi duyanların katılabileceği, herkesin özel ilgi alanına hitap edebilecek etkinlikte: Şiir, müzik, tiyatro atölyeler, film gösterileri ve eğitim atölyeleri olacak. Etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir. Kültür ve sanat severleri bekliyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com