Kalp krizi geçiren futbolcu Salihli'de tedavi altına alındı

10 Şubat 2018, Cumartesi
Kalp krizi geçiren futbolcu Salihli'de tedavi altına alındı

Manisa 1. Amatör Küme C grubunda oynanan maçta kalp krizi geçiren futbolcu, Salihli Medigüneş Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

1.Amatör Küme C Grubun’da mücadele eden Yeşilyurt Spor’un takım kaptanı Ramazan Gündür (38) yedek kulübesinde kalp krizi geçirdi.  Takım antrenörü Himmet Efe Cengiz’in ilk müdahalesi sonucu hayata döndürülen Gündür, Salihli’de Medigüneş Hastanesi'nde tedavi altına alındı.


AA muhabirine konuşan Yeşilyurt Spor teknik direktörü Himmet Efe Cengiz, oyuncusu Gündür’ün maçın 65’inci dakikasında oyundan çıktığını, yedek kulübesinde kalp krizi geçirdiğini söyledi.


Cengiz “Salihligücü Spor ile kendi sahamızda mücadele ediyorduk. Oyuncumuz Gündür 65. Dakikada oyundan çıkmıştı. 72. Dakika da yedek kulübesinde oturduğu esnada kalp krizi geçirdi. Nabzının hızla düştüğünü fark ettim. Eğitimini aldığım  için bir süre sonra kalp masajı yapmaya başladım. Zaten saha da ambulans ta yok. Bu sırada ambulansa haber verildi. Ancak ambulans gelene kadar zaman kazanmak için arkadaşımızı jandarma aracına aldık ve ambulansa kadar götürdük. Alaşehir Devlet Hastanesi’ndeki tedaviden sonra Salihli’ye sevk edildi. Salihli’de kalp giden ana damarlardan bir tanesinin tıkalı olduğu belirtildi ve hemen ameliyata alındı. Oyuncumuz ameliyattan çıktı ve doktorları 24 saat gözetim altına kalacağını söylediler.” Dedi


Öte yandan Gündür’ün  2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com