MHP'li Kaya "Kınıyoruz"

06 Mart 2018, Salı
MHP'li Kaya

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Sözcüsü Nuri Kaya, "Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Mesut Ceylan'ın yaptığı açıklamalara gerçek dışı yorumlar ekleyerek kamuoyunu yanlı haberler ile kasıtlı olarak meşgul eden, belediye yönetimi üstünden olumsuz algı yaratmaya çalışan yerel gazeteyi ve Mesut Ceylan'ı kınıyoruz" dedi.

 “Asılsız ve mesnetsiz haberler bizleri yıpratamaz”

MHP’li Kaya “İlçemizde yayın yapan Gelişen Salihli adlı gazetenin, 2 Mart 2018 tarihinde manşet haber olarak yayınladığı asılsız ve mesnetsiz haberi, Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleri ve Ülkücü camia olarak bizleri son derece üzmüştür. Şu da bilinmelidir ki, bu tür taraflı, asılsız ve mesnetsiz haberler bizleri yıpratamaz, aksine daha da güçlendirir. Gelişen Salihli isimli gazete, gazetecilik adı altında, kendi mesleğine yakışmayacak şekilde, Belediye Yönetimini her durumda, kayıtsız şartsız ve hakarete varacak şekilde, ağır bir dille eleştirmiş ve bu durumdan çıkar ve kazanç elde etme yöntemini benimsemiştir. Taraflı haberciliği meslek ilkesi olarak benimsemiş bu gazeteyi ve yöneticilerini Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleri ve Ülkücü camia adına kınıyoruz ve en kısa sürede tarafsız, adil ve gazetecilik mesleğine yakışır şekilde hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

“Yapılan yatırımlar ortadadır”

CHP’li belediye meclis üyesi Ceylan’ın yerel gazetede çıkan haberdeki kullanmış olduğu ifadelerin kendilerini üzdüğünü vurgu yapan Kaya “Arkadaşımız kullanacağımız kredinin hangi işler için alındığı meclis kararında belli olduğu halde bu konuyu çarpıtmıştır.2014 yılından bu yana Belediye Başkanımız Zeki Kayda başkanlığında yapılan yatırımlar ortadadır ve bunlar bir bir hayata geçirilmiştir. Sizler yapılan yatırımlara destek vermek bir yana engel olmaya çalışıyorsunuz hatta bu yatırımları yargıya götürdünüz ancak mahkemeler hepsi hakkında lehimize karar vermiştir. Gelişen Salihli gazetesi ve CHP grubunun yapmış olduğu basit, üretken olmayan, yakışıksız ve sürekli yatırımlara karşı çıkan açıklamalarından dolayı Ülkücü camia ve MHP Meclis Üyeleri olarak kınıyor ve daha düzgün siyaset yapmaya sizleri davet ediyoruz” dedi.

CHP’li Ceylan Başkan Kayda’dan özür diledi

Öte yandan açıklamanın ardından Belediye Başkanı Zeki Kayda’da çıkan haberde kullanılan “basiretsiz” sözün CHP’li meclis üyesi Mesut Ceylan’a ait olup olmadığını sordu. CHP’li Ceylan’da sözün kendisine ait olmadığını ifade ederek, Belediye Başkanı Kayda’dan özür diledi.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com