MHP Kadın Kolları'ndan 8 Mart kutlaması

08 Mart 2018, Perşembe
MHP Kadın Kolları'ndan 8 Mart kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi Salihli Kadın Kolları "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle kahvaltı düzenledi.

Gümüş Kafeteryada düzenlenen kahvaltıya Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, MHP Salihli İlçe Başkanı Mehmet Akın, Salihli Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk, Salihli MHP Kadın Kolları Başkanı Tülay Köse, MHP Kadın Kolları Yönetimi ve Davetliler Katıldı.


MHP Salihli Kadın Kolları Başkanı Tülay Köse Öncelikle “8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun” Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda ve devamında emeği geçen Zübeyde Hanım, Nene Hatun, Halide Edip Adıvar, Sabiha Gökçen ve ismini sayamadığım tüm kadınları minnetle anıyorum. Sadece 8 Mart değil yılın tüm günlerinde hak ettiğimiz değer ve saygıyı alarak gerek aile gerekse çalışma hayatımızda vatanımıza ve milletimize hayırlı işler yapmamızı diler, bu günümüzü kutlarım. Ve bizlerden desteğini esirgemeyen MHP Salihli İlçe başkanımız sayın Mehmet Akın’a, Belediye Başkanımız sayın Zeki Kayda’ya, Ülkü Ocakları Başkanımız sayın Musa Şentürk’e katkılarından dolayı şükranlarımı sunarım” dedi.


Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda; “Tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlıklara imza atan yüce Türk milletinin kadınlarının bu anlamlı günlerini kutlarım. Her şeyin en güzeline layık olan kadınlarımıza yönelik, fiili ve sözlü şiddeti maalesef üzülerek izliyoruz. Kadınlara kalkan el, acizliktir. Kadına söylenen kötü söz, zavallılığın göstergesidir. Mustafa Kemal Atatürk sayesinde son yüz yılda dünya milletlerine örnek olan hakları alan Türk kadını, yine Atatürk’ün ifadesiyle el üstünde tutulamaya layıktır. Kadınlarımız anadır, namustur, candır. Onlara yönelik her türlü şiddeti nefretle kınıyorum. Toplumsal yaşamımızda kadınlarımıza yönelik tacizin son bulmasını diliyorum.” dedi

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com