Kayda "İstiklal Marşı, Türk milletinin ortak sesidir"

12 Mart 2018, Pazartesi
Kayda

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İstiklal Marşımızın kabulünün 97.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tarihte eşi benzeri görülmemiş şekilde bir milletin kahraman ordusuna bu derece anlamlı sözlerle seslenmesinin büyük bir gurur olduğunu ifade eden Başkan Zeki Kayda, “Türk milleti olarak savaş yıllarında ordumuzun daima arkasında olmuşuz, dualarımızdan ordumuzun muzafferiyetini eksik etmemişizdir. İşte İstiklal Marşı’mız da, bizim milletimizin ortak sesidir” dedi.
Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:


“İstiklal marşı, aziz Türk milletinin destanıdır, namusudur, yeminidir ve dünyaya ilan ettiği manifestosudur. İstiklal Marşı’mız umuttur, duadır, cesarettir, öğüttür, davettir, vasiyettir ve karanlığı aydınlatan ışıktır. O, sisleri dağıtan rahmettir ve kahraman bir milletin imanını haykıran coşkulu dilidir. O, Hürriyet aşkımızdır, bayram coşkumuzdur. Vatan denen sevgiliye ilanı aşkımızdır. O, kimsenin susturamayacağı zafer türkümüzdür.
Son vatanımız Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan kirli oyunların farkındayız. Gerek ülkemiz içinde, gerekse ülke dışında hainler kurdukları tuzaklara kendileri tutulacaktır. 15 Temmuz hain kalkışmasından sonra aziz vatanımıza kasteden iç ve dış şer odakları, büyük Türk milletinden hak ettikleri tokadı yemişlerdir.


Bugünlerde kahraman Türk askerinin Afrin’de verdiği mücadele takdire şayandır. Her nereden gelirse gelsin, devletimizin varlığına yönelik tehditleri yok etmeye ant içtik. Türk milletinin bekası için son nefer, son nefes ve son damla kana kadar mücadele edeceğiz.
İşte İstiklal Marşı, bundan 97 yıl önce milletçe kenetlenişimizin destanıdır. Bu marş varlık yeminimizdir. Göklerde dalgalanan nazlı Hilal uğruna; bir ölüp, bin dirilmeye hazırız. Bu millet Ergenekon’dan beri esareti asla kabul etmedi, etmeyecektir de. Türk milletine zincir vurmaya kalkan alçaklar, toprağın altında ki binlerce kefensiz yatan şühedanın torunları tarafından yok edilecektir. Yurdumuza, son vatanımıza alçakları uğratmadık, uğratmayacağız da.
Biliyoruz ki Türk milleti, dualı bir millettir. Onun hakkı istiklaldir. Yüce Allah büyük milletimizi istiklalsiz bırakmasın. Bir daha da İstiklal Marşı yazdırmasın.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com