Salihlili öğrencilerden duygulandıran klip

12 Mart 2018, Pazartesi
Salihlili öğrencilerden duygulandıran klip

Salihli Mevlütlü İlköğretim Kurumu 1. ve 2. sınıfa giden öğrenciler İstiklal Marşı Şiirinin on kıtasını seslendirdi. Hazırlanan klip veliler tarafından beğenildi.

TIKLA İZLE...

https://www.youtube.com/watch?t=141s&v=Iho1R3xBABg

Çalışma hakkında bilgi veren Mevlütlü İlköğretim Kurumu öğretmenlerinden Volkan Kaz, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'nın 97. yıldönümü münasebetiyle öğrencilerin İstiklal Marşı’nı öğrenmesi, farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin sosyal bir etkinlikte yer almalarının sağlanması için klibin hazırlandığını söyledi.


1.   ve 2. Sınıf giden çok sayıda öğrenciye İstiklal Marşı okutulduğunu ifade eden Volkan Kaz, şunları kaydetti: "Hiçbir profesyonel ekipten destek almadan kendi imkanlarımızla, tamamen sınıf öğretmeni Hacı Akgül ve öğrencilerin emekleriyle klibin çalışmasını yaptık. 8 farklı köyden gelen öğrencilere şiiri okuttuk ve çekimlerini yaptık. Çekimleri öğle araları, okul çıkışlarında yaptık. Çok sayıda öğrencinin okuduğu şiirden yaptığımı montaj için epey çalışma yaptık. Çekimler dahil çalışmanın tamamını 3 gün gibi kısa sürede tamamladık.  İlk kez kamera ile karşılaşan öğrenciler çok heyecanlandı. Fon müziği eşliğinde İstiklâl Marşı'nın on kıtasını da okuduğu müthiş bir çalışma otaya çıktı. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın gelecek günler adına bizi umutlandırdığı, izleyenlerin bam telini sızlatan, tüylerimizi diken diken eden, mutlaka izlenmesi gereken bir eser.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com