İstiklal Marşımız 97 yaşında

12 Mart 2018, Pazartesi
İstiklal Marşımız 97 yaşında

İstiklal Marşı'nın kabulünün 97.yıldönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Salihli'de de törenle kutlandı.

12 Mart 1921'de Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Alim Turgut yaparken, Ordunun Duası isimli şiiri ise Yusufcan Gökdeniz Okudu.


İstiklal Marşı’nı okuma yarışmasında birinci olan Taytan Şehit Özgür Yatakdere İlkokulu Öğrencisi Zeynep Büşra Yıldız’ın İstiklal Marşını okudu. Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Ünveren, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy” konulu gösteri ile son buldu.

Öğrenciler ödüllendirildi

Törende İlçe genelinde düzenlenen ilkokul, ortaokul ve liseler arası İstiklal Marşını okuma yarışması ile ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir ve liseler arası kompozisyon yarışmasında derece giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Törende İlkokullar arası İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında 1.Zeynep Büşra Yıldız, 2.Halktan Emir Demirtaş, 3. Fatma Zehra Karasakal, Ortaokullar arası 1.Hülya Keleş, 2.Ecrin Aysu, 3. Fatma Betüş Ünalan, Liseler arası 1.Merve Ulusoy, 2.Beyza Ayer, 3. Eşe Karakoç, İlkokullar arası resim yarışmasında 1.Amine Sedef Şirinel, 2.Işıl Işık, 3.Ekin Türkdoğru, Ortaokullar arası şiir yarışmasında 1.Hülya Keleş, 2.İpek Aka, 3.Ceren Kuru, Liseler arası kompozisyon yarışmasında 1.Halil Avni Güzelyurt, 2.Beyza Nur Erpehlivan, 3.Ali İhşan’a ödül verildi. Öğrencilerin ödülleri ise protokol üyeleri tarafından verildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com