Salihli Gençlik Merkezi'nden örnek proje

13 Mart 2018, Salı
Salihli Gençlik Merkezi'nden örnek proje

Salihli Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından hazırlanan proje kapsamında İstiklal Marşı'nın 10 kıtası, 10 farklı kurum tarafından seslendirilerek bir video hazırlandı.

Salihli’de, Gençlik Merkezi’nin gönüllü gençleri tarafından “Merkezim Her Yerde” Projesi kapsamında 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıl dönümü nedeniyle İstiklal Marşı’nın 10 kıtası, 10 farklı kurum tarafından seslendirildi.


Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz  “İstiklal Marşı’mızı 10 farklı yerde 10 kıtasını farklı kişilere okutarak bir böyle proje yapmayı planladık. İstiklal Marşı’mız 12 Mart 1921’de meclisimizde onaylanarak kabul edilmiştir. Bilindiği üzere Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşımız yaklaşık 724 tane şiir arasından birinci seçildi. Bu şiir, milli mücadele yılları sırasında yazılmış olması nedeniyle de daha da bir anlam kazanmıştır. Bizlerin cesaretini milliyetçiliğini dinine ve hakka olan bağlılığını  ve o savaş sırasındaki duygu ve düşünceleri tamamıyla ifade eden bir marşımızdır.  Allah bize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”


Çekimlerin montajında gönüllü olarak yer alan Uğur Ersöz ise “Çekimlerimiz hemen hemen 10 gün sürdü. Salihli Gençlik Merkezi tarafından başlatılan bir proje ve bizde Salihli Sinema ve Belgesel Kulübü ve fotoğraf evi fine art olarak eşlik ettik kendilerine gönüllü olarak.”

Projede yer alan Nisa Berfin Doğan adlı öğrenci “Salihli Merkez Anadolu Lisesi 12’inci sınıf öğrencisiyim. Gençlik Merkezi Okul Temsilcisiyim. Böyle bir projede olmaktan dolayı gurur duyuyorum ve mutluyum”


Esra Dündar adlı öğrenci ise “Salihli Merkez Anadolu Lisesi’nde 12’inci sınıf okuyorum. Gençlik Merkezi gönüllü öğrencisiyim. Bu projede yer aldığım için çok mutluyum”


Salihli Gençlik Merkezi personeli Emel Bozkurt “12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla Salihli Gençlik Merkezi olarak Merkezim Her Yerde Projesi kapsamında farkındalık oluşturmak adına milletine sevdalı hür düşünebilen milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimizle bu projeyi gerçekleştirdik. Projemiz yaklaşık 3 gün sürdü. Projemizde bugüne kadar gençlik merkezimizin faaliyetlerinde projelerinde yer alan gruplarımıza yer verdik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com