Bir bu eksikti, Salihlilerle buluştu

26 Mart 2018, Pazartesi
Bir bu eksikti, Salihlilerle buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Tüm Engelliler Derneği yararına Salihli'de "Bir Bu Eksikti" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Şehir Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu, Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Büyükşehir Salihli Koordinatörü Nilhan Kılınç, belediye daire müdürleri ve personeli ile çok sayıda vatandaş izledi.


Ray Cooney’in yazdığı, Can Törtop’un yönettiği oyunun kadrosunda, Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgil, Can Törtop ve Ümmühan Kıldiş gibi ünlü isimler yer alıyor. Oyunda; Müşfik Bey, eski ortağının oğlu Şakir Sokullu’yu aramaktadır. Amacı Şakir’e yüklü bir para vermek olan Müşfik Bey’in tek şartı Şakir’in başka akrabası olamamasıdır. Gazete ilanını gören Şakir, dostu Ahmet Temiziş ile köşke parasını almaya gelir. Bildiği kadarıyla yaşayan başka akrabası yoktur. Ancak bir ikiz kardeşinin olduğunu fark etmesi uzun sürmeyecektir. Şakir’in ikizi Ali, evin genç kızı Suna’ya aşık olurken karısı Ayşe de Şakir’in peşinde olmasını anlatıyor. Başarılı performanslarıyla Salihlililere kahkaha dolu bir gece yaşatan ünlü oyuncular, seyircilerden büyük alkış aldı.


Oyunun sonunda sanatçıları kutlayan Büyükşehir Salihli Koordinatörü Nilhan Kılınç, “Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya sanata ve sanatçıya verdikleri değer ile halkı sanatla bir araya getirme çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz ” diyerek, ünlü oyunculara çiçek takdim etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com