Ak Parti, 15 yıl sonra "Evet" dedi !

04 Nisan 2018, Çarşamba
Ak Parti, 15 yıl sonra

Salihli Belediye Meclisi'nde dün akşam görüşülen faaliyet raporuna Ak Parti grubu 15 yıl sonra ilk kez "Evet" oyu verdi.

Salihli Belediye Meclisi, Nisan ayı oturumu için Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında toplandı.

Gündem maddelerinin karara bağlandığı Nisan ayı oturumunda 2017 yılı faaliyet raporu görüşüldü.

Faaliyet raporu üzerine grup sözcüleri görüşlerini dile getirirken, grup sözcülerinin ardından Belediye Başkanı Zeki Kayda açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporu oylandı. Oylama sonucunda faaliyet raporu MHP ve Ak Parti’nin oyları ile kabul edildi, CHP çekimser kaldı.

15 YIL SONRA “EVET” OYU

Salihli Belediyesi’nin Nisan ayı oturumunda ele alınan faaliyet raporuna Ak Partili meclis üyeleri Alpaslan Balcı, Mevli Pehlivan ve Pınar Kaplan ile bağımsız meclis üyesi Cihan Sarı’da evet oyu verdi.  CHP’li 7 meclis üyesi ise çekimser kaldı. Böylece faaliyet raporu 17 evet 7 çekimser oyla kabul edildi. Öte yandan Nisan ayı oturumuna Ak Partili Meclis üyeleri Hidayet Deniz ve Abdülkadir Akkaplan katılmadı.

AK PARTİ, STRATEJİK PLAN VE FAALİYET RAPORUNA ÇEKİMSER KALIYORDU

Ak Parti grubu, eski Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay’ın 2 döneminde ve Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın başkanlığı döneminde bugüne kadar gerek stratejik plan gerekse faaliyet raporuna  sürekli olarak çekimser oy kullandı.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com