"Anadolu'nun yiğit evlatları kara toprağın bağrında yatıyor"

11 Nisan 2018, Çarşamba

2017 yılının Kasım ayında, Diyarbakır'da PKK'lı teröristlere yönelik operasyon sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir'in, İzmir'in Selçuk ilçesinde İsabey Camii'nde imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir, Salihli Asri Mezarlık'ta oğlunun mezarını ziyaret etti.

Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile birlikte oğlunun mezarı başında dua eden Taşdemir “Devletimiz bölünmesin, milletimiz huzur bulsun, mazlumların acıları dinsin diye Anadolu’nun yiğit evlatları kara toprağın bağrında yatıyor. İşte bu evlatlardan bir tanesi de benim evladım.” Dedi.


Taşdemir, “Vatan uğruna millet uğruna devletimiz uğruna bu yiğitlerimiz, Anadolu’nun bu güzel evlatları bu bahtiyar kullar, bu yüce makama ulaştılar. Devlet bölünmesin milletimiz huzur bulsun, mazlumların acıları dinsin diye Anadolu’nun yiğit evlatları kara toprağın altında yatıyor. Bu evlatlardan bir tanesi de benim evladım,  peygamberimizin açtığı ağuşunda yatıyor. Sevgili Cumhurbaşkanımıza sevgili gençler hep şöyle diyorlar, “Reis bizi Afrin’e götür. Bu bize şunu gösteriyor. Anadolu, millet reisin arkasından yürüyor. Devletin idealleri doğrultusunda yürüyor. Bu millet Allah’ın izniyle hak için, adalet için mazlumların yerden kaldırılması için zalimlere dur denilmesi için yürüyor. Bu millet Allah’ın izniyle yer yüzüne yeni bir insanlık anlayışı yeni bir nizam getirecek. Allah’ın izniyle bu millet Afrin’de olduğu gibi tüm zalimlere dur diyecek.”


Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde PKK/KCK terör örgütünün YPS biriminde faaliyet gösterdiği tespit edilen adreslere yönelik düzenlenen operasyonda Salihlili Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir şehit düşmüş, şehidin cenaze namazını İzmir'in Selçuk ilçesinde İsabey Camii'nde imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir kıldırmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com