Si-Ser'den doktorlara seminer

13 Nisan 2018, Cuma
Si-Ser'den doktorlara seminer

İşitme sektörünün tek yerli perakende firması Si-Ser İşitme Merkezi, Salihli'deki Kulak Burun Boğaz(KBB) Doktorlara, Odyometristlerin katılımıyla eğitim semineri düzenlendi.

Si-Ser İşitme Merkezi   Salihli Şubesi tarafından düzenlenen eğitim ise Ege Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Fatih Öğüt ile Odyolog Mustafa Bozkurt tarafından verildi.


Eğitim seminerinde kulak çınlamasının tedavisi ve kulak çınlamasının tanısı nasıl konulur hakkında bilgiler aktarıldı.


Ege Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. “Öğüt Kulak çınlaması, Latince "çınlamak" anlamına gelen "tinnire" kelimesinden türetilmiş bir tıbbi terimdir. Bireyin, bir ya da her iki kulağında ya da kafasında, ara ara ya da sürekli duyduğu cırcır böceği sesi, kuş sesi, ıslık sesi, metale vurulurmuş gibi bir ses ya da zil sesi olarak tanımladığı, bazen dışarıdan da işitilebilen bir ses duymasıdır. Kulak çınlamasına sebep olan hastalıklar tam olarak bilinmediği için hasta genelde ilk olarak bir KBB uzmanına başvurur. Uzman tarafından orta kulak enfeksiyonu, çene problemi vb. olup olmadığı muayenede değerlendirilir.  Kulak çınlamasının teşhisinde en önemli faktör çınlamanın öyküsüdür. Ayrıntılı bir klinik değerlendirme sonrasında çınlamanın nedeni anlaşılabilir. Kulak çınlamasını teşhis etmek için çeşitli testler de kullanılabilir” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com