Durasıllı'ya ek kanalizasyon hattı

16 Nisan 2018, Pazartesi
Durasıllı'ya ek kanalizasyon hattı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Durasıllı Mahallesi'ndeki yeni yerleşim alanlarının altyapı ihtiyacını karşılamak amacıyla ilave kanalizasyon hattı çalışmasını tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa ve 17 ilçesindeki mahallelerin altyapı ihtiyacını karşılamak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Durasıllı Mahallesi’ndeki 41. Sokak’ta kanalizasyon hattı olmayan yerleşim yerlerine hat döşeme çalışmasını tamamladı. MASKİ ekipleri tarafından tamamlanan hat sayesinde yeni yaşam alanının altyapı ihtiyacı karşılanmış oldu.

“MASKİ, hizmete her an hazır bir ekip”

MASKİ’nin çalışmalarından son derece memnun olduğunu dile getiren mahalle sakini Hayrettin Özdemir, “Mahallemizde yeni yerleşim alanları inşa etmek istiyoruz. Ancak inşaat yapacağımız mevkide kanalizasyon eksiğimiz vardı. MASKİ’ye bir dilekçe ile başvurduk. Hizmete her an hazır bir ekip ile karşılaştık. Bu durum bizleri çok sevindirdi. Bir sözümüzü iki etmediler. Şu an çalışma tamamlandı. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” dedi.

“Bizleri sahipsiz bırakmadılar”

Mahalle sakinlerinin de MASKİ’nin hizmetlerinden memnun olduklarını belirten Durasıllı Mahalle Muhtarı Sercan Barut, “Mahallemiz genişledikçe ihtiyaçlarımız da çoğalmaya başlıyor. Altyapı eksiğimiz gündeme gelince MASKİ yetkilileri vakit kaybetmeden sorunumuzu çözdüler. Sağ olsunlar hemen gelip çalışmayı bitirdiler. Belediyeden mahalleye dönüştüğümüz için bizleri asla sahipsiz bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a da hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com