Özel eğitimin duayen ismi Salihli'ye geliyor

16 Nisan 2018, Pazartesi
Özel eğitimin duayen ismi Salihli'ye geliyor

Salihli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce düzenlenecek olan konferans için Prof.Dr. Ayşegül Ataman Salihli'ye geliyor.

20 Nisan Cuma günü Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesinde yapılacak olan konferansta Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşegül Ataman veli ve öğretmenlerle buluşacak. Konferansta üstün yetenekli çocuklar ve eğitim olanakları, engelli çocuklar ve aile eğitimi özel eğitim alanıyla ilgili birçok konuda bilgi verilecek.


Konferans ücretsiz olup dileyen herkes katılabilecek ancak kişi sayısı sınırlı olduğundan katılmak isteyenlerin Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden 712 51 92 nolu telefondan yer ayırtmaları gerektiği bildirildi.

Prof. Dr. Ayşegül Ataman Kimdir?

Prof. Dr. Ayşegül Ataman, 1969 yılında Özel Eğitim ve Okul Psikologluğu ve Rehberlik Bölümlerinden mezun olmuştur. Çift dalda lisans öğrenimini tamamlayan Ataman’ın eğitim anlayışı çok yönlü bir bakış açısıyla gelişmiştir.

Özel eğitim alanındaki genel bilgisi ile okul psikologluğu ve rehberlik konusundaki bilgilerini birleştiren Ataman, yüksek lisans döneminde üstün yetenekliler alanına yönelmiştir. 1976 yılında tamamladığı "Üstün Zekâlı Çocukların Eğitsel Sorunları: Ankara Fen Lisesinde Bir araştırma” isimli doktora tezi ile de bu alanda Türkiye’de öncü oldu.

1970- 1984 yılları arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışan Ataman, 1986 yılında Gazi Üniversitesi’ne geçmiştir. Burada, 1986-87 öğretim yılında Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı yapmış ve aynı dönemde Özel Eğitim Öğretmenliği Anabilim Dalını kurdu.

Özel eğitim alanının tüm alt branşları ile ilgilenen Ataman, Türkiye’de uzun yıllar ihmal edilen ve az bilinen; özel gereksinimli çocukların eğitimi konusunda öncü bir bilim insanı olarak tanınıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com