Hem gezdiler, hem de öğrendiler

16 Nisan 2018, Pazartesi
Hem gezdiler, hem de öğrendiler

Taytan Şehit Özgür Yatakdare İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Sasalı Doğal Yaşam Parkı, İnciraltı Gemi Müzesi ve Balçova Teleferik Tesislerinde eğlenerek öğrendiler


Kentsel yaşam sürecinde toplumun doğaya olan özlemini gidermek doğal ve korunaklı ortamlar yaratmak, çevre bilincine ve tehlike altında olan ekolojik değerlere vurgu yapan İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini Taytan Şehit Özgür Yatakdere İlkokulu öğrencileri öğretmenleriyle beraber gezdi.  Hayat Bilgisi dersi, Canlıların Barınakları ile ilgili olarak, ilkokul öğrencileri İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini gezerek hayvanları daha yakından tanıma imkânına sahip oldular. Sasalı Doğal Yaşam Parkına Yapılan gezide en ilginç ve beğenilen bölüm ise tropik alan oldu. Çeşitli sürüngen ve tropik bitkilerle zenginleştirilen alan ilkokul öğrencilerin dikkatini çekti.


İlk olarak İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini gezdikten sonra vapur ile Balçova’ya geçerek öğle yemeklerini yediler. Daha sonra da İnciraltı TSK Gemi Müzesini gezerek tarihimiz hakkında bilgiler edindiler. Son olarak da Balçova Teleferik tesislerini gezerek teleferik gondollarına bindikten sonra  tatlı bir yorgunlukla evlerine döndüler.


Okul Müdürü Mehmet Yücel Ersoy “Bu tür sosyal etkinlikler öğrencilerimizin ilgi ve algılarını geliştirmekte, yaşam tecrübeleri kazandırmaktadır. Bu faaliyeti organize eden Gezi Kulübü Öğretmenleri, Şefika Karakuş ve Fikret Uslu öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com