Sosyal Haklar Derneği, Salihli'de toplandı

16 Nisan 2018, Pazartesi
Sosyal Haklar Derneği, Salihli'de toplandı

Soma'daki maden faciası ve Aladağ'daki yurt yangını ile adını duyuran Sosyal Haklar Derneği, Salihli'de toplandı düzenledi.

Salihli Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanı CHP eski Milletvekili Gazeteci aktivist Melda Onur’da katıldı.


Sosyal Haklar Derneği girişimi Salihli Sözcüsü Deniz Kılınç, toplantıda yaptığı konuşmada, sosyal hakların Türkiye’de hala büyük bir sorun olmaya devam ettiğini söyledi.


CHP Manisa eski milletvekili Sakine Öz’ün de katıldığı toplantı da konuşan Kılınç, “Ne yazık ki sosyal haklar Türkiye’de büyük bir sorun olarak hala karşımızda.  Çevre ve doğa hakkı, insanca yaşam hakkı, kent yönetimlerinde söz hakkı, üzüm üreticilerinin sorunları jeotermal tahribatı, laik bilimsel eğitim, bunları her biri sosyal hak kapsamındadır. Bunların mücadelesini vermek, Salihli’ye yeni bir soluk ve  demokratik kitle örgütü kazandırmak için emek veriyoruz. Bu yolda bizlere omuz veren herkese teşekkür ederiz” dedi.


Kılınç ayrıca, Sosyal Haklar Derneği Salihli temsilcisini en kısa zamanda belirleyip faaliyetlerine başlayacaklarını da söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com