Turizm Haftası Salihli'de kutlandı

16 Nisan 2018, Pazartesi
Turizm Haftası Salihli'de kutlandı

42.Turizm Haftası, Salihli Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Milleti Eğitim Müdürü İsa Dilek, Ak Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Müftü Adem Karakelebek  ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kuzucu yaptı.


Okul Müdürü Kuzucu, Türkiye’de Turizm Haftası’nın 42 yıldır kutlandığını ifade ederek “Turizm, bir memleketin, hem ekonomik açıdan gelişmesi, hem de kültür mirasının paylaşılması için en önemli araçtır. Bu nedenle turizmi sadece bacasız sanayi olarak bakmamak gerekir” dedi.


Kuzucu “Bir ülkenin geleceği, ülke insanlarının o topraklara ve zenginliklere nasıl sahip çıktığı ile ölçülür. Bu cennet vatanı bize emanet eden atalarımıza, şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzu ödemek için, bu vatanın güzelliklerini, zenginliklerine sahip çıkmak zorundayız. Üç tarafı denizlerle çevrili, dağı, ovası, ormanı, insanı, kültürü ayrı güzel memleketimizi, bütün dünya ya tanıtmak, onları bu güzelliklerden mahrum bırakmamak vatandaşlık görevimizdir” dedi.


Törende “Memleketim” adlı şiiri okul öğrencilerinden Metehan Yılmaz okurken, Türkiye tanıtım klibi yayınlandı. “Uyanık Esnaf ve Turistler” tiyatro gösterisinin ardından Halk Oyunları gösterisi ile program sona erdi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com