Kalbiniz için her şey Medigüneş'te

08 Mayıs 2018, Salı
Kalbiniz için her şey Medigüneş'te

Güçlü hekim kadrosu ile Salihli ve bölgesine hizmet veren Özel Medigüneş Hastanesi, Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesinde yapılan çalışmaları protokol üyeleri ile paylaştı.

Sağlıklı kalpler için yola çıkıp, 1 yıl önce Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesini hizmete açan Salihli Özel Medigüneş Hastanesi tarafından “Kalp hastalıklarında tanı yöntemleri ve tedaviler” konulu bilimsel toplantı düzenlendi.


Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonu’nda düzenlenen “Kalp hastalıklarında tanı yöntemleri ve tedaviler” konulu toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, İyi Parti İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, Özel Medigüneş Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Bekir Yasa,  doktorlar ile davetliler katılırken, toplantının açılış konuşmasını ise Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli yaptı.

“114 yatak sayısı ile hizmet veriyoruz”

Hastanenin 2010 yılında hizmete açıldığını vurgu yapan Op.Dr.Meriçeli, Salihli ve bölgesinin ihtiyaçlarını gözeterek, hastanenin fiziki ve kadro yapısını artırarak, bir çok üniteleri hizmete açtıklarını söyledi. 36’sı yoğun bakım olmak üzere toplam 114 yatak sayısı ile hizmet verdiklerini belirten Meriçeli, şuan için orta büyüklüğü geçmiş bir hastane niteliğine kavuştuklarını vurguladı. Hastanede 41’i uzman olmak üzere 45 hekimin görev yaptığını söyleyen Meriçeli, yıllık 269 bin poliklinik hizmeti verdiklerini ifade etti.  Hastanede yapılan ameliyat sayıları hakkında da bilgiler veren Meriçeli “Hastanemizde yıllık 7 bin 800 ameliyat yapılmaktadır” dedi. 

“Sağlıklı kalpler için yola çıktık”

“Kalbimiz gerçekten çok önemli” diyen Meriçeli “Bizde Özel Medigüneş Hastanesi olarak 1 yıl önce Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesini hizmete açtık. Çünkü kalp bizim her şeyimizdir” dedi. Bu bölge için ihtiyaçlarını gözeterek açtığımız ünitemizde iyi bir ekip kurduk. Cihaz anlamında da yatırım yaparak, ciddi bir hizmet alanı oluşturduk” dedi. Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesinde yapılan işlemler hakkında da bilgiler veren Meriçeli “Şuana kadar koroner anjiyo ünitemizde toplam 2 bin 250 anjiyo işlemi, 150 kalp pili takılması, 220 Periferik anjiyo işlemi olmak üzere toplam 2 bin 620, Kardiyovasküler Cerrahi ünitemizde 210 koroner bypass, 45 kalp kapağı ameliyatı ve 7 Aort Anevrizma ameliyatı olmak üzere toplam 565 ameliyat yapılmıştır” dedi.
Radyoloji Uzmanı Prof. Dr.İbrahim Ragıp Özkan koroner BT anjio, Kardiyoloji Uzmanı Uzman Doktor İbrahim Susam kalp krizi ve yönetimi, Kalp ve Damar  Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Şekip Kazım Çelik ise kalp ve damar hastalıkları konusunda davetlileri bilgilendirdi.

Salihli Özel Medigüneş Hastanesi Koroner Anjio ve Kardiyovasküler Cerrahi ünitesi tanıtım toplantısı öncesi davetlilere kokteyl verildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com