Akaydın İlkokulu'nda 1.Strateji ve Akıl Oyunları Turnuvası

15 Mayıs 2018, Salı
Akaydın İlkokulu'nda 1.Strateji ve Akıl Oyunları Turnuvası

Salihli'de ilk kez Akaydın İlkokulu tarafından düzenlenen 1.Strateji ve Akıl Oyunları Turnuvası ilçe genelinde resmi ve özel ilkokulların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Strateji oyunları etkinliği ile düşünen ,stratejik kararlar verebilen,soran,araştıran,tartışan ve sorgulayan öğrencilerin arasında dostluk ve paylaşım duygularını geliştirmek amacıyla düzenlenen turnuvaya resmi ve özel ilkokullardan bir çok okul katıldı.İlkokullar arası turnuvada toplam 10 okul ve 80 öğrenci Abalone ve Quoridor adlı bireysel oyunlarda yarıştığı turnuva,bir hayli çekişmeli geçti.
Turnuvayı Salihli genelinde farklı okullarda Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmeni 12 hakem yönetti.
Turnuva toplam 5 tur ve 11 Maç şeklinde gerçekleştirildi.

Abolone Bireysel Oyununda

1.lik  Abdussamet Korkmaz ,( Akaydın İlkokulu)
2.lik Hidayet Çandır (Akaydın İlkokulu)
3.lük Nevzat Çağan Ağan ,( Özel Akka Koleji)
Quoridor Bireysel Oyununda
1.lik  Kamil Çaka (Akaydın İlkokulu)
2.lik Damla Oğuzhan  (Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Koleji)
3.lük  Enes Yaman (Akaydın İlkokulu)

Yarışmaların sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri saat 16.00 da gerçekleştirilen ödül töreninde verildi. Her iki oyunun 1. lerine Tablet, 2.lerine Mp3 çalar ve Akıl Oyunu, 3. lerine ise Akıl Oyunu hediye edildi.

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Yıldıray Demirtaş, dereceye giren öğrencilerin okul Müdürleri , danışman öğretmenleri ,velileri , Akaydın İlkokulunu yaptıran merhum Halil Akaydın’ın kızı Gülsüm Gökbulut, turnuvada hakemlik yapan öğretmenler  ve ilçemizdeki okulların müdürleri  katıldı.
Törende konuşan Okul Müdürü Lütfi Kaçar, ‘Bu tür turnuvalarda amaçlarının çocukları sıralamaya koymak ve başarılı başarısız diye kategorize etmek değil, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmasını ve internet ortamından uzak hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktır. Ayrıca bu alanda Salihlimizde özellikle ilkokullarda bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekmek istedik. İnşallah önümüzdeki yıllarda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle tüm ilkokullarımızda bunun altyapısı oluşturulur ve ilçe genelinde ve hatta il genelinde böyle güzel turnuvalar düzenlenir, Ortaokullarda Kodlama atölyeleri var, öğrencilerimiz buralarda kendilerini geliştirme imkanı buluyor. İlkokullarda da Strateji ve Akıl Oyunları Atölyeleri kurulursa bu alandaki eksiklikler büyük ölçüde giderilmiş olur. Bu sayede çocuklarımız İnternetin zararlarından korunarak buralarda kaliteli zaman geçirerek kendilerini geliştireceklerine inanıyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesin de emeği geçen başata kendi öğretmenlerime, okullarında bu tür faaliyetler yapan öğretmen arkadaşlarıma, öğretmenlerimize desteğini esirgemeyen okul idarecisi arkadaşlarıma, turnuvaya hakemlik desteği veren meslektaşlarıma, turnuvaya katılan çocuklarımıza ve velilerine, ödül törenimizi onurlandıran İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Yıldıray Demirtaş’a ve diğer kurum müdürlerine çok teşekkür ederim. Ayrıca bu turnuvanın düzenlemesinde bizim yanımızda bulunan ve özel ilgi gösteren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Dilek'e çok teşekkür ederim’ dedi.  Ödül törenine katılan Milli Eğitim Müdür vekili Yıldıray Demirtaş’da yaptığı konuşmada böyle bir organizasyonu düzenledikleri için Akaydın İlkokulu İdareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek bunu anlamlı kılan bir başka konu da bu organizasyonun Akaydın İlkokulu tarafından  gerçekleştirilmiş olmasıdır. Emek verip gayret edince birçok şey başarılıyormuş, Akaydın İlkokulunun TAKEV okullarının düzenlemiş olduğu bu daldaki yarışmalarda büyük başarı göstermelerinden dolayı da tebrik ettiğini söyledi.


Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com