Salihli Cezaevi'nde şehitlerimiz anısına zeytin fidanı dikildi

15 Mayıs 2018, Salı
Salihli Cezaevi'nde şehitlerimiz anısına zeytin fidanı dikildi

Salihli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerimiz anısına zeytin fidanı dikildi.

T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından, Durasıllı Mahallesi’nde kurumun işkolu faaliyetleri kapsamında tarımsal üretim yapılan alana Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan askerlerimiz anısına zeytin fidanı dikildi.


Fidan dikim töreninde konuşan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu “Salihli T Tipi Ceza İnfaz Kurumu iş yurtları olarak tarımsal faaliyetlerimizi yaparken ülkemizin Suriye’de Afrin Bölgesine başlatmış olduğu Zeytin dalı operasyonunda şehit olan şehitlerimiz adına birer zeytin fidanı dikmeyi planladık. O amaçla bugün burada toplandık. Ülkemizin bekası ve bayrağımız için kanını akıtan şehitlerimizin kendi çapımızda cezaevi yerleşkemizde onlar adına birer fidan dikerek isimlerini yaşatmak ve operasyonun adıyla da mütenasip olmak üzere her biri için birer zeytin fidanı dikip onlar adına yaşatmaktı amacımız o amaçla toplandık. Rabbim şehitlerimize rahmet etsin. Geride kalan aile efratlarına ve milletimize sabırlar versin."


Programa Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu savcısı Günay Erkan, Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Hazan, Cezaevi Müdürü Erkan Keskin, İzleme Kurulu Başkanı Mahmut Yenen katıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com