Taytan'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

25 Mayıs 2018, Cuma
Taytan'da TÜBİTAK Bilim Fuarı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla Salihli'nin Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulunda bilim fuarı sergisi açıldı.

Taytan Şehit Özgür Yatakdere  Ortaokulun’da  bu yıl ilki düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı Salihli  kaymakamı Turgut Çelenkoğlu,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ve okulun ismini aldığı şehidin babası Hüseyin Yatakdere tarafından  yapıldı.


Açılışı yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda 7 öğretmenin rehberlik yaptığı ve 72 öğrencinin 6 farklı alanda hazırladığı 30 proje yer aldı.


Açılışı yapılan fuarı gezen Kaymakam Çelenkoğlu, fuardaki sergilenen projelerle ilgili öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gören fuarda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere kaymakam Turgut Çelenkoğlu, teşekkür etti.


Okul Müdürü Mehmet Yücel Ersoy ‘‘Proje çalışmalarında proje yürütücüsü olarak görev yapan Fen Bilimleri öğretmeni Onur Güler’e, emeği geçen öğretmen  ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyorum.’’ Dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com