SportMed Fizyo hizmete açıldı

26 Mayıs 2018, Cumartesi
SportMed Fizyo hizmete açıldı

Salihli'nin ilk ve tek klinik donanımlı özel sağlıklı yaşam merkezi SportMed Fizyo hizmete açıldı.

Merkezin açılışında konuşan Fizyo Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Vedat Karabıyık, SportMed Fizyo’nun Salihli’de konumunda bir ilk olduğunu belirti.


Karabıyık, SportMed Fizyo’nun spor salonu olmaktan çok, bir sağlıklı yaşam merkezi olduğuna dikkat çekerek “SportMed Fizyo, bilimsel bir perspektifte kanıta dayalı uygulamalar yapan bir sağlıklı yaşam merkezidir. Salihli hızla gelişen bir şehir. Şehir gelişirken şehrin ihtiyaç ve talepleri de artıyor. SportMed Fizyo özel sağlıklı yaşam merkezide şehirdeki farklı bir ihtiyacı gidermiştir. Şehir insanın sağlıklı yaşam ihtiyaçları konusunda faydalanabilecekleri eşsiz bir mekan.  Klinik donanımlı sağlıklı yaşam merkezinin teçhizatları günümüz teknolojine göre temin edilerek halkımızın hizmetine sunulmuş. Başta Salihli olmak üzere tüm bölge halkının yeni açılan SportMed Fizyo sağlık merkezinden faydalanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.


Salihli’de fizyoterapi ve rehabilitasyon alanındaki girişimciliği ve hizmetleri ile tanınan uzman fizyoterapist Hasan Esat Alagöz, Salihli’de bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan SportMed Fizyo Sağlıklı Yaşam Merkezinin 18 yıllık bir bilgi ve birikime dayandığını dile getirdi.


Alagöz SportMed Fizyo’nun sağlıklı yaşam hizmetleri yanı sıra sosyal hayat ve insan ilişkilerine katkıyı sağlandığını da ifade ederek “Sağlıklı ve zinde bir bedenin sadece insan vücuduna değil, sosyal hayat ve insan ilişkilerine de yaptığı katkıyı göz önünde bulundurarak, SportMed Fizyo’yu bir spor salonundan çok, bir yaşam merkezi düşüncesi ile hayata geçirdik. SportMed Fizyo’nun en önemli farkı kişiye özel hizmet vermesidir. Halkımız için özel hazırlanmış antrenman, egzersiz programınız sayesinde merkezimizde her dakikayı dolu dolu geçirirken, hoş sohbetler yapıp keyifli dakikalar geçirmenizi de sağlıyoruz” dedi.


Alagöz, şöyle konuştu. “Sağlıklı bir omurga ve postüral problemlerin düzeltilmesinde klinik pilates ve reformer uygulamalarının çok etkilidir. Günümüzde de bu uygulamaların uzman fizyoterapistlerce yapılıyor olması insan sağlığı için büyük bir avantajdır. Merkezimizde fizyoterapi uygulamalarının yanı sıra Bireye özel egzersizler, koruyucu sağlık yaklaşımları, sporcu sağlığı, zayıflama ve kilo almak gibi geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz” dedi.
Uzman fizyoterapist Hasan Esat Alagöz ise SportMed Fizyo sağlık merkezindeki uygulamaları şu şekilde sıraladı:
“Merkezimizde diyetisyen ile sağlıklı kilo kontrolü, Fitness/ Kardio bölümü, gebelik yogası ve yoga, Manuel Terapi, Medikal Fitness, Klinik Pilates, Klinik Reformer, Tower Pilates, Mat Pilates, Bölgesel Zayıflama Programı Alanlarında bireysel ve Grup Egzersizleride yapıyoruz. Renkli, zinde, sağlıklı ve mutlu bir hayat vatandaşlarımızı SportMed Fizyo’ya bekliyoruz” dedi. Alagöz “Ücretsiz postür analizi ve manuel terapi değerlendirmesinin yapıldığı merkezde randevu alarak ücretsiz değerlendirme yaptırabilirsiniz. Randevu için 0236 7150 100 ve 05058913020 nolu telefonlardan yardım alabilirsiniz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com