Salihli'de diyabet okulu 8'inci mezunlarını verdi

29 Mayıs 2018, Salı
Salihli'de diyabet okulu 8'inci mezunlarını verdi

Salihli Devlet Hastanesi bünyesinde 3 yıldır faaliyet gösteren diyabet okulu 8 dönem mezunlarını verdi.

Diyabet okuluna devam eden kursiyerler Uzman Doktor Ayhan Irak, Diyabet hemşiresi Keziban Keleser, Diyetisyen Sevil Gökoğlu ve fizyoterapist  Caner Kurt’la birebir karşılıklı iletişim halinde şeker hastalığı diyabet konusunda kafalarındaki her soruya anında yanıt buluyorlar.


Diyabetli hastaların yeme içmeleri, spor yapmaları kullandıkları insilünü doğru yapmaları gibi hastalıkları her tülü bilgiyi en doğru ağızdan en doğru biçimde öğrenmelerini sağlayan bu eğitimler değişik dönemlerde  şeker hastalarının talepleri doğrultusunda yapılıyor.


8.mezuniyet törenine katılan hastalar belgelerini kendilerine eğitim veren hekim ve hemşirelerden aldılar.
Ferit Çalışkan, Aygül Özdemir, Berrin Avcı, Nazmiye Dinçaslan, Yunus Kelebek, Alime Döşeme  ve Melek Dündar  eğitim ve belge alımı sonrası toplu halde fotoğraf çekilerek bu güzel günü anılarının baş köşesine koyacaklarını ifade ettiler.


Kemal Avcı “Eşim şeker hastası. Onunla birlikte bilgilenmek adına eşimle kurslara katıldım. Diyabet konusunda yepyeni şeyler öğrendik. Doğru bildiğimiz yanlışları yapmayacağız artık. Çok faydalı bir eğitim diyabeti olan tüm vatandaşların bu eğitimi mutlaka almaları gerektiğini bizzat yaşayarak gördüm” dedi.
Diyabet hemşiresi Kezban Keleşer ise “Ben bana başvuran her vatandaşımıza birebir diyabet eğitimini anlatıyorum. Ama diyabet okulumuzda uzman doktorumuz diyetisyenlerimiz ve fizyoterapistimiz de oluyor. Hastalarımız istedikleri her soruyu birebir sorup anında cevaplarını öğreniyor. Hem öğreniyor hem de yeni dostluklar diyabet kardeşliği ediniyorlar. Talep olduğu takdirde diyabet okulumuz devam edecektir” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com