Kudret Demir'den model uçak etkinliği

01 Haziran 2018, Cuma
Kudret Demir'den model uçak etkinliği

Salihli Kudret Demir Ortaokulu model uçak uçurtma etkinliği düzenledi.

Gümüşçayı Piknik Alanında  düzenlenen model uçak  uçurtma etkinliğinde okulun Havacılık Kulübü üyesi öğrenciler, Okul Müdürü İlker Atalay, THK yönetim kurulu üyeleri katıldı. Öğrenciler, kendi emekleriyle yapmış oldukları model uçaklarını heyecan içinde uçurtmanın keyfini yaşadılar.Okulda model uçak yapım kursları   Kudret Demir Ortaokulu Sivil Havacılık Kulübü ve Türk Hava Kurumu  işbirliğiyle Model Uçak Rehber Öğretmeni Mahmut Şanver tarafından yıl boyunca  aralıksız devam etti. Model Uçak Rehber Öğretmeni Mahmut Şanver "Çocuklarımız bu kurslarla havacılığın ülke savunmasındaki önemini öğrenerek ülkeye faydalı birey olarak yetişiyor. Geleceğin pilotları olma yolunda adım atmış olmaları da bizi sevindiriyor" dedi.

Çocukların model uçak yapım kursuna yoğun ilgi gösterdiklerini ifade eden Okul Müdürü İlker Atalay amaçlarının havacılığı tanıtmak ve sevdirmek olduğunu belirterek" Öğrencilerimiz inanıyorum ki gelecekte bu uçakları uçuranlar, gökleri teslim ettiğimiz pilotlarımız olacaklardır. Bu öğrencilerimizi ileride inşallah birer mühendis, pilot, tekniker, teknisyen olarak görmek bizleri onurlandıracaktır.  Bugün yerde uçurdukları uçakları gelecekte gökyüzünde uçuracaklarına inanıyorum" diye konuştu.

THK Salihli Denetleme Kurulu Başkanı Ekrem Çağlar “Türk Hava Kurumu bu yılda gençleri gökyüzüyle buluşturmaya, mavi rengi hayatlarına katmaya devam ediyor. Eğer siz de içinizdeki havacılık aşkını açığa çıkarmak istiyorsanız havacılık kursları için Türk Hava Kurumuna başvurup havacılığı adım adım öğrenebilirsiniz" diye konuştu.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com