"Bütün öğrencilerimize iyi tatiller"

07 Haziran 2018, Perşembe

Türk Eğitim Sen Salihli İlçe Temsilcisi İsmail Kıran 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla yaptığı açıklamada, her sabah büyük bir heyecanla sırtladıkları okul çantalarını bilgiyle dolduran öğrencilerin tatili hak ettiğini, onları yetiştiren fedakar eğitimcilerin ise övgülerin en güzeline layık olduğunu söyleyerek tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi.

Kıran “Bu sene öğrenci ve öğretmenlerimiz açısından sürprizlerle başladı. Liselere giriş sınavı ve üniversite sınavı sisteminin değişmesiyle velilerimiz, öğretmenlerimiz ve bu işin baş öznesi öğrencilerimiz kısa süren bir şaşkınlık yaşadı. Ne var ki sistem bunu gerektiriyordu ve işin özünde ne olursa olsun, planlı, etkili çalışmak yatıyordu. Bu süreci layıkıyla değerlendiren öğrencilerimiz başarıya ulaşacaktır. Gene ilk kez bu yıl uygulanacak olan ve TYT(Temel Yeterlilik Testi) ve YKS(Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ‘ye hazırlanan öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bu sistem değişikliği öğrencilerimiz olumsuz etkilemez ve geleceğimiz olan yavrularımız hayalini kurdukları üniversitelerin bölümlerine yerleşirler. Salihli, eğitim çıtası oldukça yüksek bir yer. Türkiye çapında olsun, uluslar arası düzeyde olsun şehrimizin adını duyuran, yavrularımızın yetişmesi için üstün gayret gösteren yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, evlatlarımız adına, geleceğimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum. Adının başında Salihli yazan tüm eğitim kurumları bizimdir. Onların yetiştirdiği öğrencilerimiz, bizim öğrencilerimizdir” dedi.


Kıran öğretmenlere, velilere ve öğrencilere de şunları söyledi “Sevgili veliler, çocuklarınız zorlu bir yılı geride bıraktı. Artık onlar için dinlenme ve eğlenme vakti. Çocuklarınızın -aman başımdan gitsin de ne yaparsa yapsın- diyerek; eline tableti, akıllı telefonu vermeyin. Televizyonlara mahkum etmeyin. Doğayı keşfedin, oyun oynayın, gezin, birlikte kitap okuyun, Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirin. Değerli Öğrencilerimiz, sizleri çok seviyoruz. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Tatilinizi oyun oynayarak, parklarda sokaklarda, doğada gezerek geçirin.  Aileniz için, vatanımız için, bayrağımız için, Türk milletinin lider ülke olması için bol bol kitap okuyun. Öğretmenim, sen övgülerin en güzeline layıksın. Tatil, ençok senin hakkın. İyi tatiller.’’

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com