Salihli'den Slovakya'ya aynalı sazan ihracatı

12 Haziran 2018, Salı
Salihli'den Slovakya'ya aynalı sazan ihracatı

Salihli'den Slovakya'ya Aynalı Sazan ihracatına başlandı. Yapılan Aynalı sazan ihracatının ise ülkemiz için bir ilk olduğu öğrenildi.

Salihli’de farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firma, Dünya’nın çeşitli ülkelerine ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlarken, Demirköprü Baraj Gölü’nde faaliyet gösteren Azer Su Ürünleri Dış Pazarlama Ltd. Şti., Slovakya’ya 10 ton aynalı sazan ihraç ederek, Türkiye’de bir ilki başardı.
Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir “Demirköprü Baraj Gölü’nde, Azer Su Ürünleri Dış Pazarlama Ltd. Şti. tarafından, ağ kafeslerde yetiştiricilik yoluyla, yıllık 100 ton aynalı sazan balığı üretiminin başarı ile yapılmaktadır. Üretilen balıklar bugüne kadar iç piyasa da tüketilmekteydi, şimdi Slovakya’ya ihraç ediliyor. Bu Avrupa’ya balık ihracatında bir ilk oldu” dedi


Üretilen ürünün pazarlanmasının sürdürülebilirlik açısından önemli olduğunu vurgu yapan Demir, bu anlamda yeni pazarların sektörün gelişmesinin önünü açacağını bu durumun ilçede istihdam sağlayacağını belirtti.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com