Kayda, "Her günümüz bayram tadında olsun"

13 Haziran 2018, Çarşamba
Kayda,

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Her günümüz bayram tadında olsun" diyerek tüm hemşerilerinin bayramını kutladı.

Hayatımızdaki her günün bayram günlerinde olduğu gibi coşkulu, huzurlu ve mutlu geçmesini dileyen Başkan Kayda, Salihli Belediyesi tarafından vatandaşlarımızın huzur içinde güzel bir bayram geçirmeleri için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtti.
Salihli’nin değişik mahallelerinde iftar sofraları kurduklarını, geleneksel hale getirdikleri Ramazan şenlikleriyle dolu dolu mübarek Ramazan ayının manevi iklimini yaşadıklarını ifade eden Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“ Bayramların sevgi, saygı, birlik, kardeşlik, dostluk, paylaşma ve sevinç günleridir. Türk –İslam kültüründe çok önemli bir yeri olan bu günlerin manevi coşkusunu sevdiklerimizle, ailemizle, dostlarımızla, akrabalarımızla birlikte yaşayalım. Kırgınlıkları, kızgınlıkları bir kenara bırakarak yaşamımıza sevgi katalım.
Bayramlar, aile bağlarının kuvvetlendiği, paylaşma duygumuzun pekiştiği günlerdir. Yaşlılarımızı, aile büyüklerimizi ziyaret ederek, çocukları, öksüzleri, yetimleri, kimsesizleri sevindirerek milli ve manevi bağlarımızı kuvvetlendirelim. Bizim gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, gelecek nesillere kültürümüzü ve değerlerimizi aktarmak gibi bir sorumluğumuz var.
Başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere, bütün Salihlili hemşerilerimin bu günde görevi başındaki asker, polis, tüm emniyet mensuplarımızın, sağlık çalışanlarımızın, itfaiye erlerimizin, belediye personelimizin ve vatandaşlarımıza hizmet veren tüm kamu çalışanlarımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.
Yüce Allah, ülkemize birlik, ailelerimize bayram tadında günler versin.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com