Karaağaç'ın taşkın sorunu bitiyor

13 Haziran 2018, Çarşamba
Karaağaç'ın taşkın sorunu bitiyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli'nin Karaağaç Mahallesi'nde yağışlı havalarda vatandaşların dere üzerindeki yol geçiş noktalarında yaşadıkları sıkıntıyı gidermek için menfez çalışmasına başladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yürüttüğü faaliyetlerle il genelindeki dereleri kontrol altına alarak, yağışlı havalarda yaşanan problemleri ortadan kaldırmaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Salihli ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi’nde de dere ıslah çalışmasına başladı. Karaağaç Mahalle Muhtarlığı’ndan iletilen talep üzerine harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalışmasıyla, 24 metrelik yerinde dökme menfez imalatı yapılarak yağmurlu havalarda yaşanan sıkıntılara son verilecek.

Evler sular altında kalmayacak

Karaağaç Mahalle Muhtarı Enver Yiğen, “Mahallemizin tam orta yerinden dere geçiyor. Buraya da zamanında küçük büzler döşenmiş ve bunlar gelen yağışları kaldırmıyor. Yağmur yağdığında, sular civardaki evlere doluyordu. Bu yüzden müracaatımızı yaptık. Şuan yeni menfezlerimiz yapılıyor. Artık böyle bir sıkıntımız kalmayacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun olmak üzere, tüm daire başkanlarımıza ve çalışan arkadaşlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com